32.3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

PILNE! Premier ogłosił dalsze kroki w ramach walki z epidemią

Zobacz koniecznie

Niestety koronawirus przy okazji drugiej fali pandemii wywołuje sporo kłopotów. Choć w Polsce nie musimy oglądać w takim stopniu dramatycznych scen jak swego czasu w Hiszpanii, we Włoszech czy w Stanach Zjednoczonych, to jednak również w naszym kraju zatłoczenie służby zdrowia i rozprzestrzenianie słynnego już wirusa SARS-CoV-2 daje się we znaki. Dlatego też ważne jest podejmowanie kolejnych kroków koniecznych do przezwyciężenia tej trudnej sytuacji.

 

ZOBACZ TEŻ: Problemy domów pogrzebowych i producentów worków na zwłoki. COVID-19 powoduje dramatyczne sytuacje

 

Jak powiedział w dniu dzisiejszym premier Mateusz Morawiecki, przed nami „100 dni solidarności”. Tak szef polskiego rządu określił najbliższy okres walki z epidemią. To bowiem właśnie na koniec tego przedziału czasowego jest prawdopodobny termin, w którym może pojawić się dostęp do szczepionki przeciwko koronawirusowi. Choć nie każdy może chcieć się zaszczepić, to jak uważa premier, zaszczepienie się osób, które na to się zdecydują pomoże „przerwać łańcuch zakażeń„.

 

Jak poinformował podczas konferencji premier, od 28 listopada otwarte zostaną placówki handlowe, jednak będą one funkcjonować w oparciu o zasady wynikające z ustalonego ścisłego reżimu sanitarnego. Sklepy będą otwarte również w niedziele 13 oraz 20 grudnia.

 

Do 27 grudnia działalność branż fitness i gastronomicznej ma pozostać ograniczona. Możliwe jednak, że jeśli sytuacja dotycząca przyrostów liczby zachorowań będzie trudna, to czas ten będzie wydłużony jeszcze bardziej. Możliwe jest jednak funkcjonowanie w oparciu o np. dostarczanie produktów przez dowóz czy wydawanie zamówionych posiłków na wynos.

 

Zamknięte pozostają szkoły. Edukacja będzie prowadzona w trybie zdalnym co najmniej do okresu świąteczno-noworocznego. Tym razem ferie zimowe, jak ogłosił Mateusz Morawiecki, będą dla wszystkich województw w jednym terminie (od 4 do 17 stycznia). Nie będzie jednak można organizować w tym okresie zorganizowanych wyjazdów dla młodzieży. Wyklucza się, co za tym idzie, również możliwość organizowania wyjazdów na narty do innych krajów

 

Szef polskiego rządu zaapelował również o to, aby czas Świąt Bożego Narodzenia spędzić w ścisłym gronie najbliższych osób i dla bezpieczeństwa swojego oraz innych zrezygnować z wyjazdów i dużych rodzinnych zjazdów.

 

Dzisiaj musimy wszyscy wymagać od siebie zdecydowanie więcej niż zwykle właśnie dlatego, że sytuacja jest tak trudna, że koronawirus jest siłą natury, której nikt z nas nie może w pełni przewidywać, kontrolować.

– Wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki

 

 

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Twitter/@PremierRP ; Instagram/lukaszbok_kiks

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze