25.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Brutalny atak w kościele. Są zabici i ranni [WIDEO/FOTO]

Zobacz koniecznie

Niestety doszło do kolejnego krwawego ataku wymierzonego w ludzi zebranych na terenie świątyni. Tym razem dramatyczne sceny rozegrały się w budynku świątyni baptystów, czyli jednego z odłamów protestantyzmu. Niestety nie obyło się i tym razem bez ofiar śmiertelnych oraz rannych.

 

Do ataku doszło na terenie stanu Kalifornia w Ameryce. Uzbrojony w niebezpieczne narzędzie sprawca przyszedł do budynku baptystycznego kościoła w San Jose. Policja nie podaje jednak zbyt wiele dokładnych informacji na temat okoliczności ataku i samego napastnika.

 

Nożownik zaatakował przebywających w świątyni ludzi. Jak twierdzą przedstawiciele miejscowej policji, których relacje przytaczają media, w momencie ataku nie odbywało się nabożeństwo w tym baptystycznym kościele. Przebywać tam mieli wówczas bezdomni chcący się ogrzać.

 

 

Policja zakomunikowała, że niestety przy okazji ataku życie straciły co najmniej dwie osoby, a dodatkowo spore grono zaatakowanych ludzi zostało rannych. Obrażenia niektórych z nich oceniane są jako zagrażające życiu. Niepokojące jest więc to, że bilans ofiar może finalnie okazać się jeszcze bardziej tragiczny.

 

W internecie pojawiło się później oświadczenie burmistrza Sama Liccardo, który ogłosił iż sprawca ataku został schwytany. Jednak w związku z brakiem potwierdzenia tej informacji i komunikatami służb wskazującymi, że sytuacja może być rozwojowa, włodarz San Jose usunął ten wpis.

 

 

 

 

Źródło: RadioZET.pl ; Twitter/@irvineword ; Twitter/@PMBreakingNews ; Twitter/@sliccardo ; YouTube/KPIX CBS SF Bay Area

Fot.: Pxhere.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze