15.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Kiedy nastąpi koniec nauki zdalnej? Pojawiają się informacje o planach rządu

Zobacz koniecznie

Niestety przy okazji drugiej fali epidemii koronawirus mocno daje się we znaki na różnych polach. Choć nie musimy oglądać tak dramatycznych obrazków w naszym kraju, z jakimi swego czasu mierzyli się Hiszpanie, Włosi czy Amerykanie, to jak informowaliśmy na łamach naszego portalu także w Polsce pojawiają się kłopoty wywołane koniecznością walki z rozprzestrzenianiem się słynnego już wirusa SARS-CoV-2 oraz przejawami zatłoczenia w służbie zdrowia. Dla wielu bardzo intrygujące i zastanawiające są również kwestie dotyczące terminu znoszenia obostrzeń oraz stopniowego powracania do normalności. Kwestie tego typu dotyczą m.in. nauczania, które jak wiadomo realizowane jest obecnie przez szkoły w sposób zdalny.

 

ZOBACZ TEŻ: Problemy domów pogrzebowych i producentów worków na zwłoki. COVID-19 powoduje dramatyczne sytuacje

 

Jak informuje portal Rmf24.pl, dziennikarze tej rozgłośni radiowej ustalili jakie są najbardziej prawdopodobne plany rządu dotyczące dalszej realizacji nauczania zdalnego lub jej ewentualnego zakończenia i powrotu uczniów do szkół.

 

Nie tak dawno w przestrzeni medialnej pojawiały się informacje sugerujące, że jeśli liczby dziennych nowych zakażeń koronawirusem będą się zmniejszać i nie będzie dochodziło do dynamicznego przyrostu osób z pozytywnym wynikiem na obecność SARS-CoV-2, wówczas możliwy jest fizyczny powrót dzieci do szkół jeszcze w przyszłym miesiącu. Jak informuje Rmf24.pl, choć nie ma jeszcze ostatecznej decyzji rządu w tej sprawie, to jest jedna opcja szczególnie rozważana.

 

ZOBACZ TEŻ: Dramatyczna historia! Zmarło troje zakażonych koronawirusem członków jednej rodziny w krótkim czasie

 

Jak ustalić mieli dziennikarze RMF FM, najprawdopodobniej jednak dla zachowania bezpieczeństwa w obecnej sytuacji, realizacja nauki zdalnej zostanie przedłużona, a placówki oświatowe będą nadal zamknięte do czasu przerwy świateczno-noworocznej. Taki właśnie scenariusz ma być w sposób szczególny brany pod uwagę przez przedstawicieli rządu.

 

 

Źródło: Rmf24.pl

Fot.: Pxhere.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze