26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Niepokojące dane dotyczące zgonów w Polsce!

Zobacz koniecznie

Niestety jak wskazuje treść opracowania przygotowanego przez Główny Urząd Statystyczny w Polsce, bardzo niepokojąco wyglądają informacje dotyczące śmiertelności na terenie naszego kraju w ubiegłym miesiącu. Opracowanie to zostało sporządzone w oparciu o dane z Urzędów Stanu Cywilnego. Porównanie liczby umierających w Polsce osób w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłych latach wypada naprawdę smutno i budzić może przy tym sporo zmartwień. Niestety finalnie bilans może okazać się jeszcze bardziej dramatyczny.

 

Jak wskazują ostatnie dostępne dane z bieżącego roku, w ostatnim tygodniu zeszłego miesiąca (od 26 października do 1 listopada) zmarło aż 14,1 tysiąca osób. Dla porównania, w roku ubiegłym w okresie od 28 października do 3 listopada zmarło 7,6 tysiąca osób, a w 2018 roku, liczba ta wyniosła 7,7 tysiąca ludzi, którzy odeszli do wieczności. Jak widać widać więc, w roku 2020 ilość zgonów prawie podwoiła się w okresie przełomu października i listopada.

 

Sytuacja tego typu dotyczy jednak nie tylko ostatniego tygodnia miesiąca. Niepokojące bowiem są również dane i ich porównanie z ubiegłymi latami w przypadku całego października. Od dnia 5 października do 1 listopada odnotowano bowiem 45,4 tysiąca zgonów. W 2019 r. zaś w okresie porównywalnym (od 7 października do 3 listopada) umrzeć miało prawie 30,9 tysiąca osób.

 

Szczególnie niepokojąco brzmią wnioski z porównania liczby zgonów osób po 70. roku życia. W bieżącym roku bowiem, liczba zgonów wśród osób w tym wieku wzrosnąć miała względem analogicznego okresu w ubiegłym roku o 150 %.

 

Różnice te i wnioski płynące z przeanalizowania tych liczb mogą okazać się jeszcze bardziej niepokojące, ponieważ jak przekazał GUS, dostępne dane mogą być niekompletne.

 

W związku ze zwiększeniem ilości zgonów, m.in. w Krakowie pojawiły się problemy z terminami pogrzebów, na które w ostatnim trzeba było czekać przez nawet dwa tygodnie. Niestety w związku z koniecznością kierowania na hospitalizację dużej liczby pacjentów pojawia się kłopot polegający na zatłoczeniu służby zdrowia, które może prowadzić do śmierci osób cierpiących na różne dolegliwości.

 

 

Źródło: Rmf24.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze