20.5 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

PILNE! Policja publikuje nagrania z zajść pod Sejmem! [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Dziś w Sejmie rozgorzała dyskusja na temat tego co działo się wieczorem pod budynkiem polskiego parlamentu oraz działań podjętych przez funkcjonariuszy policji. Pojawiło się sporo oskarżeń pod adresem policjantów, pomimo tego iż wcześniej wiele osób apelowało o bardziej konkretne działania służb, zważywszy na to do jak bulwersujących i skandalicznych aktów agresji oraz wandalizmu dochodziło przy okazji protestów na ulicach polskich miast i pod kościołami, kiedy atakowano radiowozy, budynki świątyń, pomniki, a także osoby wierzące. Do zarzutów o nieprofesjonalne postępowanie przy okazji wieczornych protestów pod Sejmem odnieśli się przedstawiciele polskiej policji publikując w internecie zarejestrowane materiały wideo.

 

Sporo kontrowersji wywołało użycie pałek oraz gazu łzawiącego wobec osób zgromadzonych na proteście. Policja i rządzący zwracają jednak uwagę na fakt, że stanowiło to reakcję na agresywne zachowanie oraz siłowe napieranie na funkcjonariuszy, w związku z czym stanowcze działania musiały zostać podjęte w celu skutecznego chronienia budynku polskiego Sejmu.

 

Kontrowersje i dyskusje pojawił się dodatkowo też w związku z zamieszaniem jakie zaistniało wokół osoby wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego z Lewicy. Choć lewicowi politycy skarżą się na to, że został on rzekomo niesłusznie zatrzymany przez policjantów, którzy nie chcieli wpuścić go na teren Sejmu, to jednak policja poinformowała, że jeden z funkcjonariuszy miał trafić do szpitala po tym jak upadł na hak holowniczy, kiedy wśród napierających na jego osobę znalazł się również Czarzasty.

 

Policja zdecydowała się na opublikowanie nagrań spod Sejmu i publikację wyjaśnień dotyczących poszczególnych działań jakie zostały podjęte.

 

 

 

 

Źródło: Twitter/@Policja_KSP ; Rmf24.pl

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze