9.4 C
Warszawa
niedziela, 29 maja, 2022

Dokonał podwójnego ataku! Są ofiary śmiertelne [FOTO]

Zobacz koniecznie

Niestety po raz kolejny doszło na naszym kontynencie do krwawego ataku, w którym jak wiele na to wskazuje śmierć ponieśli przypadkowi cywile. Zdarzenie miało miejsce we francuskiej miejscowości Cholet w zachodniej części kraju. Jak wiadomo, w niedalekiej przeszłości dochodziło we Francji do aktów nienawiści i okrutnych ataków motywowanych fundamentalizmem islamskim. Tym razem nie są jeszcze na ten moment znane oficjalnie motywy działania sprawcy.

 

ZOBACZ TEŻ: Eksplozja w Szwecji! Kontrowersje wokół okoliczności ataku

 

To co wydarzyło się w dniu dzisiejszym na terenie Cholet określane jest jako podwójny atak ze względu na przebieg dramatycznego zajścia oraz to jak działał sprawca w ramach dobierania ofiar. Miał on posługiwać się niebezpiecznym „tępym lub ostrym narzędziem” według wstępnych ustaleń.

 

Jak przekazała prokuratura w Angers- sprawca zdołał niestety pozbawić życia dwie osoby, a dodatkowo jedną ranić. Francuska stacja telewizyjna LCI podała informacje, według których napastnik najpierw zaatakował osobę napotkaną na klatce schodowej bloku, w którym mieszkał, zadając ofierze ciosy w głowę. W wyniku odniesionych obrażeń człowiek ten zmarł. Następnie napastnik opuścił budynek i skierował się do pobliskiego parku. Tam zaatakował parę starszych osób i niestety również jedna z nich nie zdołała przeżyć. Był to mężczyzna, jego żona została przetransportowana do szpitala z odniesionymi ranami.

 

Jak podają media, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, jednak nie ma stuprocentowej pewności, że to właśnie on stoi za zorganizowaniem dzisiejszego podwójnego ataku w zachodniej części Francji. Stacja LCI przekazała, że schwytany to 35-letni mężczyzna. Według medialnych doniesień był on znany policji z powodu dopuszczania się w przeszłości pospolitych przestępstw. Nie ma jednak informacji na temat tego czym się kierował atakując dziś ludzi i nie ma też komunikatów, aby był to kolejny atak terrorystyczny.

 

 

 

 

Źródło: LCI ; Rmf24.pl

Fot.: Twitter/@InfosFrancaises ; Twitter/@GBoussonniere

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze