32.3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Prezydent Warszawy wziął udział w protestach mimo epidemii. Dziś przekazał niepokojące wieści… [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Urzędujący Prezydent Warszawy, który jeszcze niedawno ubiegał się o fotel Prezydenta RP w ostatnim czasie znów wywołał kontrowersje swoją postawą oraz zachowaniem. Wiele bowiem oburzenia wywołać może to co głosił i do czego zachęcał w minionym tygodniu w zestawieniu z komunikatem wydanym przez niego w dniu dzisiejszym. Dla sporego grona Polek i Polaków postępowanie włodarza stołecznego miasta może być po raz kolejny ocenione jako nieodpowiedzialne i pozbawione zdrowego rozsądku. W tle całej sprawy tkwi… koronawirus, który jak wiadomo znów wywołuje spore kłopoty w wielu krajach. Niestety z drugą falą epidemii wirusa SARS-CoV-2 mierzyć musi się również nasze państwo.

 

Wiele osób, w tym również ekspertów zajmujących się tematem epidemii i walką z nią przestrzega, iż organizowanie takich codziennych zgromadzeń jakie odbywają się w ramach protestów, w których udział biorą zwolennicy aborcji. grozić może rozprzestrzenieniem się koronawirusa na tyle dużym, że finalnie dojdziemy do momentu, w którym nasza służba zdrowia zostanie kompletnie zatłoczona, a wówczas łóżek, sprzętu, a także lekarzy zabraknie dla osób zmagających się z różnymi chorobami i przypadłościami. Wśród pojawiających się komentarzy oraz ocen względem tej sytuacji, są również głosy zarzucające hipokryzję politykom opozycji, którzy wiosną straszyli przenoszeniem się wirusa na (jak to nazywali) „zabójczych kopertach”, a w ostatnich dniach zachęcają do tłumnego wychodzenia na ulice polskich miast. To co spotkało Rafała Trzaskowskiego potwierdzać może przewidywania, zgodnie z którymi, schodzenie się w takiej ilości protestujących, którzy nie przestrzegają obostrzeń, skutkować może dodatkowymi problemami związanymi z roznoszeniem wirusa SARS-CoV-2.

 

Prezydent Warszawy nie tylko bowiem popierał protesty, podczas których w ostatnim czasie niejednokrotnie dochodziło do zamieszek, starć z policją, aktów wandalizmu i ataków wymierzonych w Kościół oraz osoby wierzące, ale także samemu wziął udział w dużym proteście odbywającym się pod koniec minionego tygodnia na ulicach stolicy.

 

 

W dniu dzisiejszym zakomunikował on natomiast, że musi spędzić czas na kwarantannie. Jego izolacja wynika z faktu, że jak sam twierdzi, miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Niestety przez tego typu sytuacje, w których osoby potencjalnie zarażone wirusem SARS-CoV-2 znajdują się w tłumie krzyczących osób, z których wielu nie zasłania ust i nosa, może doprowadzić do poważnych problemów w polskiej służbie zdrowia, które skutkować będą tragedią wielu rodzin żyjących w naszym kraju.

 

 

 

Źródło: Twitter/@trzaskowski_

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze