25.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Znany zawodnik MMA zaraził się koronawirusem! Opowiedział o chorobie i powikłaniach

Zobacz koniecznie

Niejednokrotnie potwierdziło się przez ostatnie miesiące, zarówno w Polsce, jak i na świecie, że słynny już wirus SARS-CoV-2 może dotknąć każdego, w tym również znane osoby, a nawet prowadzących stosunkowo zdrowy tryb życia sportowców. Jak się okazuje zakażeni koronawirusem zostali też niektórzy przedstawiciele sportów walki. Jeden z polskich zawodników MMA podzielił się w internecie tym jak się czuł przy okazji zachorowania na COVID-19 oraz tym jakie miał objawy.

 

CZYTAJ TEŻ: Wzruszające pożegnanie i żałoba wśród sportowców. Zmarł zakażony koronawirusem mistrz…

 

Łukasz Jurkowski to znany zawodnik MMA w naszym kraju, a także komentator gal mieszanych sztuk walki oraz człowiek zapraszany jako ekspert w programach traktujących o tej dyscyplinie. Jak się okazuje, również on przechodził COVID-19 objawowo, o czym sam napisał w mediach społecznościowych.

 

W moim przypadku bez dramatu. Trzy dni gorączki, utrata smaku i węchu kilka dni i ogólnie brak siły na wstawanie z łóżka.

– Czytamy w facebookowym wpisie opublikowanym przez Łukasza Jurkowskiego.

 

Sportowiec musi się mierzyć jednak po pokonaniu COVID-19 nadal z powikłaniami i utrudnieniami, które zostawiło po sobie zakażenie koronawirusem. Jak napisał w swoim poście, choć poczuł się lepiej po tygodniu, to jednak towarzyszyć ma mu w dalszym ciągu uczucie ciężaru w płucach przy oddychaniu i szybkie męczenie się podczas stosunkowo niezbyt dużego wysiłku. Na tego typu przypadłości skarży się sporo osób, które zaraziły się wirusem SARS-CoV-2 i niejedna z takich osób ma tego typu dolegliwości nadal podobnie jak „Juras” po przejściu choroby.

 

Aktualnie już wszystko ok poza tym, że trochę ciężkie płuca i szybko się człowiek męczy

– napisał zawodnik na temat tej przypadłości.

 

Niestety, ze względu na zachorowanie i powikłania, w tym roku nie zobaczymy już raczej Jurasa w klatce podczas kolejnej gali KSW. Jego walka została bowiem w zaistniałej sytuacji odwołana.

 

 

Źródło: Sportowefakty.wp.pl ; Facebook/@jurasmma

Fot.: Facebook/@jurasmma

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze