17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

MOCNA wypowiedź premiera w Sejmie! „Rzadko zabieram głos w sposób ostry…” [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W dniu wczorajszym po raz kolejny nie brakowało emocji przy okazji obrad w polskim parlamencie. Tym razem powód do żywiołowych dyskusji pojawił się wokół złożenia przez przedstawicieli „Koalicji Obywatelskiej” wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

 

W Sejmie RP głos w dniu wczorajszym zabrał również szef polskiego rządu. Podczas wystąpienia wypunktował on jakie są różnice pomiędzy rządem a tzw. „opozycją totalną”, którą zdaniem premiera stanowi głównie Platforma Obywatelska. W trakcie tego wystąpienia padły stanowcze i mocne słowa, które mogły zaboleć wielu polityków związanych ze środowiskiem PO i bliskich im środowisk.

 

Jak powiedział Mateusz Morawiecki, siły stanowiące tzw. „totalną opozycję” stały się opozycją zewnętrzną, która nie dba o nasz interes narodowy. Premier porównał też wizje Polski z minionych ostatnich dziesięcioleci, kiedy w czasach III RP ścierały się dwa różne spojrzenia na realizowanie polskiej polityki.

 

Jak w II Rzeczpospolitej spierały się różne wizje Dmowskiego i Piłsudskiego, tak w III Rzeczpospolitej była wizja Polski suwerennej, sprawiedliwej, silnej Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Jana Olszewskiego i wizja Polski bezwolnej, małej, miałkiej Michnika i Urbana.

– Mówił stanowczo PRM, choć niektórzy w ławach zajmowanych przez posłów opozycji próbowali przeszkadzać i zagłuszać krzykiem jego słowa.

 

Aby nie być gołosłownym, w swojej wypowiedzi zwrócił również uwagę na statystyki dotyczące m.in. bezrobocia, wzrostu realnego wynagrodzenia, zadłużenia zagranicznego oraz międzynarodowej pozycji inwestycyjnej, uratowania milionów miejsc pracy dla Polek oraz Polaków i tego jak te liczby prezentują się w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy.

 

Do swojej wypowiedzi, premier Mateusz Morawiecki odniósł się dodatkowo w treści jednego z opublikowanych na Facebooku wpisów.

 

Rzadko zabieram głos w sposób ostry i polemiczny, ale wczoraj w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej była taka konieczność. Mamy bowiem w Polsce opozycją totalną – wobec polskich interesów i polskiej racji stanu. Ci ludzie nie chcą z nami rywalizować, ale chcą zniszczyć wszystko, co definiuje Polskę

– napisał na Facebooku szef polskiego rządu.

 

 

 

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl ; Facebook/Mateusz Morawiecki ; YouTube/Prawo i Sprawiedliwość

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze