21.3 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024

Nie żyje polski aktor. Prezydent opublikował poruszający wpis…

Zobacz koniecznie

Niestety po raz kolejny wielu fanów polskiego teatru i kina może pogrążyć się w smutku oraz żałobie. W ostatnich dniach ludzi w naszym kraju poruszyła informacje o odejściu znanej polskiej aktorki Katarzyny Łaniewskiej. Dziś znów przekazano w mediach wieści o śmierci znanej osobistości z grona polskich aktorów.

 

Tym razem śmierć spotkała aktora znanego z ról w takich filmach jak „Dekalog IX”, „Dzień Świra” czy „Jaga”. Był on także mocno związany m.in. z Teatrem Powszechnym w Warszawie, na którego deskach występował. Z jego kunsztem aktorskim można było zapoznać się również w takich teatrach jak: Och-Teatr oraz Teatr Polonia. Mowa tu o zmarłym w wieku 65 lat Piotrze Machalicy.

 

Jak czytamy na facebookowym profilu związanym z aktorem, zmarł on w poniedziałek w godzinach nocnych. Około godz. 2:30 odszedł on do wieczności w trakcie swojego pobytu w szpitalu MSWiA w Warszawie. Zaznaczono, że wcześniej stoczył on dzielną walkę z chorobą. Okazała się jednak ona zbyt ciężka.

 

 

Aktor trafić miał do szpitala w niedzielę, kiedy to już niestety jego stan mógł budzić spory niepokój. Jak widać nie były to puste przewidywania, bowiem rzeczywiście nie udało się uratować życia Piotra Machalicy w stołecznym szpitalu.

 

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów.

– Przekazała w mediach społecznościowych Krystyna Janda.

 

Do śmierci aktora odnieśli się na Twitterze także przedstawiciele polskich władz.

 

Dziś w nocy odszedł Pan Piotr Machalica – wybitna Postać polskiej sceny teatralnej, filmowej i piosenki aktorskiej. Swoimi rolami potrafił bawić ale i skłaniać do refleksji. Będzie Go brakowało. Smutny dzień.

– Napisał na Twitterze Prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

Źródło: Facebook ; Twitter ; PolsatNews.pl

Fot.: Pixabay

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze