17.5 C
Warszawa
piątek, 17 maja, 2024

Nożownik zaatakował w Krakowie! Policja poszukuje sprawcy

Zobacz koniecznie

17 grudnia 2020 doszło w Krakowie do bardzo niebezpiecznej sytuacji. W jednym z pojazdów komunikacji miejskiej miało miejsce spięcie między dwoma mężczyznami. W sprzeczce użyto noża, a w konsekwencji tych czynów ranny został jeden z mężczyzn. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i obecnie jest poszukiwany przez funkcjonariuszy policji. Co więcej wiadomo na temat zaistniałej sytuacji?

 

Jak wynika z zebranych dotychczas informacji w okolicach ulicy Tynieckiej doszło do przykrego w skutkach zdarzenia. Bójka dwóch mężczyzn miała miejsce w autobusie linii 112. Mężczyźni znali się wcześniej. Cała niebezpieczna akcja zaczęła się kiedy jeden z mężczyzn wsiadł do pojazdu komunikacji miejskiej. Obaj panowie szybko stracili kontrolę nad sobą, a napastnik zadał swojemu 27-letniemu znajomemu kilkanaście ciosów nożem. Zaatakowany mężczyzna ma wiele ran na rękach i nogach. Po całym zdarzeniu został szybko przewieziony do szpitala. 30-latek, który jest odpowiedzialny za atak, zaraz po całym wydarzeniu uciekł, wysiadając na najbliższym przystanku. Następnie według zgromadzonych wcześniej informacji przesiadł się do samochodu osobowego, po czym zniknął z oczu funkcjonariuszom policji. Obecnie zabezpieczono nagrania z monitoringu, który znajduje się w pojeździe. Stan rannego jest poważny.

 

Kraków jest często kojarzony z podobnymi sytuacjami. W ubiegłych latach niejednokrotnie dochodziło do tego typu ataków. Bójki w tym mieście są wywoływane głównie przez grupy przestępcze, na przykład przez pseudokibiców. W obecnej sytuacji nie ma żadnych oficjalnych informacji, które mogłyby wskazywać na takowe motywy działania sprawcy. Policja cały czas prowadzi dochodzenie równocześnie poszukując 30-letniego sprawcy. Tereny ulicy Tynieckiej w Krakowie są obecnie zakorkowane, a ruch w tamtym miejscu utrudniony. Miejmy nadzieję, że podobnych sytuacji będzie coraz mniej, a mieszkańcy Krakowa będą mogli bezpiecznie funkcjonować.

 

Źródło: Rmf24.pl

Fot.: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze