29.7 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Rozbito kolejny gang pseudokibiców! Działali „ponad podziałami”?

Zobacz koniecznie

Jak informują polskie portale informacyjne oraz stacje telewizyjne, Centralne Biuro Śledcze Policji we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Krakowie dokonało rozbicia kolejnej grupy przestępczej tworzonej przez osoby wywodzące się ze środowiska pseudokibiców. Co jednak interesujące, jak podaje portal TVP.info, członkom tego gangu najprawdopodobniej nie przeszkadzał fakt, że wcześniej grupy kibicowskie tych drużyn nie odczuwały wobec siebie sympatii.

 

ZOBACZ TEŻ: Słynny wulkan w Europie przebudził się. Pył pokrył popularne wśród turystów miasto [WIDEO]

 

Grupa przestępcza miała działać na terenie województwa małopolskiego oraz podkarpackiego. Tworzyć mieli ją sympatycy trzech różnych klubów sportowych. Wśród dziewięciu podejrzanych, którzy zostali zatrzymani przy okazji prowadzonego w tej sprawie śledztwa, znalazł się również herszt grupy, która w niektórych mediach określana jest jako tworzona przez pseudokibiców „banda ponad podziałami”.

 

Rozbity gang zajmować miał się przemycaniem do Polski narkotyków oraz w dalszej kolejności rozprowadzaniem ich na terenie Małopolski i Podkarpacia. W akcji wymierzonej w tę strukturę, małopolscy policjancie mogli liczyć na wsparcie funkcjonariuszy z Opola oraz Rzeszowa.

 

ZOBACZ TEŻ: Kolejne zaskakujące wieści na temat polskich kiboli. Planowali atak z użyciem broni?

 

Podczas realizacji działań, policja przejęła m.in. tabletkarkę, broń, a także narkotyki, wśród których znalazł się również uznawany za szczególnie silny narkotyk syntetyczny 3-CMC. Według ustaleń śledczych, grupa ta działała od 2019 roku. Rozprowadzane przez członków tego gangu zakazane substancje to w głównej mierze mefedron, amfetamina oraz tabletki ecstasy.

 

Te działania polskiej policji to kolejne przedsięwzięcie wymierzone w działające na terenie naszego kraju gangi, które stworzył osoby utożsamiane ze środowiskiem chuliganów sympatyzujących z polskimi klubami sportowymi.

 

 

Źródło: TVP.info ; Online-mafia.pl

Fot.: Facebook/policjaat997

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze