20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Michał Dworczyk apeluje do seniorów w związku z Covid-19

Zobacz koniecznie

Szczepienia seniorów przeciwko wirusowi Covid-19 coraz bliżej. Stanie się to możliwie już od poniedziałku.  Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk na konferencji prasowej przekazał ważne informacje odnośnie szczepienia osób pierwszej grupy. 

 

 

25 stycznia rozpoczynają się szczepienia osób powyżej 70. roku życia. Według prognoz Dworczyka do końca marca liczba zaszczepionych osób z pierwszej grupy ma wynosić 2 miliony. Na stronie o2.pl możemy przeczytać: „Obecnie nie mamy już wolnych szczepionek i terminów. To nie wynika z wadliwego systemu Narodowego Programu Szczepień, ale z braku szczepionek” – podsumowuje Michał Dworczyk.

 

 

W związku ze zmniejszeniem dawki dostępnych szczepionek minister wydał specjalny apel do seniorów. „Apelujemy do seniorów, aby nie szli do przychodni. Rozdysponowane zostały już wszystkie szczepionki do 31 marca” – informuje portal o2.pl. Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer ma zmniejszyć dawkę dostępnych szczepionek, co nie pozwoli na zaszczepienie większej liczby osób. Według umowy wynegocjowanej przez Komisję Europejską liczba osób, które będą mogły skorzystać ze szczepionki wynosi na ten moment 3,1 miliona osób.

 

 

Minister KPRM informuje także, w jaki sposób możliwa będzie rejestracja. Pierwszą możliwością, będzie całodobowa infolinia, na którą chętni będą mogli się dodzwonić pod numerem 989. Zarejestrować będzie się można także przez wysłanie smsa czy rejestracje poprzez rządową stronę internetową. „Infolinia 989 cały czas działa, może tam zadzwonić każdy senior i mimo tego, że nie ma terminów, może zostawić tam swoje dane kontaktowe, a jak tylko pojawią się w Polsce szczepionki, pracownik do niego zadzwoni i przedstawi mu kolejny termin – informuje minister.

 

 

Rejestracja na szczepienia ruszyła już 22 stycznia. Niestety w związku z mniejszą ilością dawek nie wszyscy seniorzy zdążyli się zarejestrować. Po otrzymaniu dodatkowych dawek szczepionek możliwe będzie zaszczepienie kolejnych osób. Liczba seniorów w Polsce liczy 4,5 miliona osób.

 

Źródła:

o2.pl

Fot.: commons.wikimedia.org

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze