16.7 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

Nadciągają śnieżyce. Alert ogłoszono w 10 województwach

Zobacz koniecznie

Sytuacja meteorologiczna zmienia się bardzo dynamicznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje kolejne ostrzeżenia w związku z oblodzonymi drogami oraz nadciągającymi śnieżycami. W jakich województwach możemy spodziewać się najcięższych warunków?

 

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzoną nawierzchnią dróg. Obowiązywać ma ono od godziny 22:00 w niedzielę do godziny 9:00 w poniedziałek. Ostrzeżenie dotyczy 8 województw:  podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. To właśnie w tych regionach zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, podczas poruszania się w ruchu drogowym.

 

 

Oprócz oblodzeń na drogach spodziewać się także możemy intensywnych opadów śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że najwięcej białego puchu spadnie na Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu. Śnieg w dużych ilościach spadnie także w województwach: mazowieckim oraz małopolskim. Meteorolodzy przewidują, że w tamtych rejonach ilość śniegu ma sporo wzrosnąć. Według przypuszczeń specjalistów śnieżna pokrywa może zwiększyć się nawet o 30 cm.

 

 

Tereny podkarpacie mają być liderem jeśli chodzi o nową warstwę śniegu, która zawita wkrótce do tego województwa. Według prognoz specjalistów najwięcej śniegu spadnie w powiatach:  jasielskim, sanockim, leskim bieszczadzkim i krośnieńskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tych miejscach ostrzeżenie trzeciego stopnia. Przewidywania sugerują, że śnieg ma zwiększyć się tam o  30 – 35 cm. Niewątpliwie jest to spora ilość. A jak będzie wyglądać sytuacja w pozostałych miejscach Polski?

 

W poniedziałek śnieg ma sypać aż w 7 województwach. Najmniej śniegu spodziewać się mogą mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego oraz świętokrzyskiego. Największe opady na Podkarpaciu. Nieco słabsze mają mieć miejsce w Małopolsce, Mazowszu, Podlasiu oraz Lubelszczyźnie. W tych województwach ma przybyć ok. 20 cm śniegu.

 

Źródła:

rmf24.pl

Fot.: pxhere.com

 

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze