18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Szerpowie zdobyli K2! Ich nagranie zachwyca [WIDEO]

Zobacz koniecznie

24.01.2020 na twittera trafiło zaskakujące nagranie z wyprawy Szerpów na szczyt K2. Jest to o tyle wyjątkowe przeżycie, że grupa śmiałków pokonała tę trasę w trakcie zimy. Bez wątpienia jest to nie lada wyczyn. 

 

 

Można by rzec, że grupa śmiałków pokonała trudną trasę śpiewająco. W trakcie wspinaczki towarzyszył im hymn Nepalu. Nagranie w sieci umieścił Nirmal Purja, który postanowił uwiecznić ten wyjątkowy moment i podzielić się nim ze światem.

 

 

 

 

Cała wyprawa przeprowadzona została 16.01.2021 roku. Purja jest zachwycony atmosferą jaka panowała między śmiałkami. Według jego opinii cała grupa spisała się na medal. „Zatrzymaliśmy się około 10 metrów przed samym szczytem, aby razem wejść na górę i zaznaczyć ten historyczny wyczyn, jakim jest pierwsze wejście na K2 zimą” – podsumowuje Purja. Dodaje, że jego ekipa udowodniła, że nie ma rzeczy nie możliwość, a współpraca i solidarność jest podstawą walki z otaczającymi nas problemami.

 

 

Swój post kończy słowami: „Globalne ocieplenie i zmiana klimatu to jedno z największych wyzwań, przed którymi obecnie stoi świat. Ludzie muszą się zjednoczyć, aby stawić czoła zagrażającemu kryzysowi. Jeśli się zjednoczymy, wszystko stanie się możliwe”.

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto & Wideo: Twitter – Nirmal Purja MBE

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze