25.7 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022

Miesięczna kuracja czystkiem przyniosła kobiecie zaskakujące efekty…

Zobacz koniecznie

Jedna z dziennikarek portalu abcZDROWIE, postanowiła przeprowadzić na sobie pewien eksperyment. Przez jeden miesiąc postanowiła, że każdego ranka będzie pić wywar z jednego z krzewów uważanych za drogocenny dla zdrowia. Pierwsze 3 tygodnie kuracji okazały się zaskakująco skuteczne, jednak w ostatnim miesiącu organizm kobiety zaczął ją zaskakiwać. 

 

Joanna Kukier postanowiła na własnej skórze zbadać, czy długotrwałe picie wywaru z czystka daje jakiekolwiek efekty. Dziennikarka podeszła do całej sprawy bardzo odpowiedzialnie i przed rozpoczęciem swojej kuracji skonsultowała swój pomysł z gastrologiem. Lekarz uznał, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobieta podjęła się kuracji. Joanna Kukier bez większych obaw, zaczęła więc swój eksperyment. Efekty, które otrzymała niewątpliwie bardzo ją zaskoczyły.

 

„Już wiem, że nie zapomnę o czystku. Po prostu mój organizm się o niego dopomina – jeśli nie wypiłam kubka o zwykłej porze, czegoś mi brakowało. Faktycznie mam więcej energii i mogę się skupić. Co więcej, zaczęłam odczuwać pragnienie. Pije więcej wody. Szklanki do szklanki i uzbierało się więcej niż dwa litry wody dziennie. Nigdy nie byłam tak nawodniona i czuję się wspaniale” – możemy przeczytać relacje kobiety na portalu o2.pl

 

Ostatni tydzień kuracji różnił się jednak od poprzednich. Kobieta zauważyła, że w ostatnim tygodniu eksperymentu zdrowotnego dokuczały jej nieprzyjemne bóle brzucha, co spowodowała, że dziennikarka postanowiła przerwać swoją kurację. „Jednak żeby nie było tylko tak pięknie i kolorowo, mam wrażenie, że w ostatnim tygodniu pobolewał mnie brzuch po lewej stronie w okolicach żołądka po wypiciu naparu. Czułam, że czas zakończyć kurację” – podsumowała kobieta.

 

Według dietetyków optymalna ilość wywaru z  czystka ma drogocenny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Szczególnie dobry wpływ ma na wątrobę. „Może pomóc w poprawie stanu wątroby, obniżeniu cholesterolu LDL czy też polepszeniu stanu skóry i włosów. Spotkałem się nawet z publikacją na temat pozytywnego wpływu na boreliozę, lecz tu jestem mocno sceptyczny i raczej traktowałbym go jako dodatek do leczenia antybiotykami” – mówi Dietetyk Piotr Żebierkiewicz. Zalecany czas kuracji to od 2 do 4 tygodni.

 

 

Źródła:

o2.pl

Fot.: commons.wikimedia.org

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze