26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nagrali okrutną zbrodnię i wygłosili swoje „ostrzeżenie dla chrześcijan” [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Te informacja to naprawdę bardzo smutna historia w okresie bożonarodzeniowym. Niestety bowiem nie w każdym zakątku świata ten radosny czas był spędzony w spokoju. Przykładowo w Nigerii bowiem, islamscy fundamentaliści spod znaku ISWAP (tamtejszej filii tzw. Państwa Islamskiego) dopuścili się okrutnych ataków na sklepy oraz miejsca zamieszkiwane przez wyznawców Chrystusa porywając, jak również z zimną krwią zabijając miejscowych chrześcijan.

 

Agencja AMAQ należąca do struktur IS opublikowała w sieci nagranie przedstawiające egzekucję grupy chrześcijan. Film upubliczniono wraz z datą 29 grudnia 2020 roku.

 

Opublikowany materiał wideo jest naprawdę wstrząsający, ponieważ przedstawia on okrutną egzekucję pięciu mężczyzn. W związku z kontekstem tego nagrania, może być ono nieodpowiednie dla osób poniżej 18. roku życia, a także szczególnie wrażliwych czytelników.

 

Na zarejestrowanym filmie widzimy jak ubrani w pomarańczowe kostiumy zakładnicy wypowiadają swoje imiona oraz wyznają, że są chrześcijanami. Następnie jeden z terrorystów zwraca się do chrześcijan w Nigerii oraz innych częściach świata z ostrzeżeniem, a także słowami obraźliwymi wobec świętowania Bożego Narodzenia.

 

To jest ostrzeżenie dla chrześcijan we wszystkich częściach świata oraz w Nigerii. Nie zapomnieliśmy, co zrobiliście naszym braciom w Zangon Kataf i innych częściach Nigerii. Użyjcie głów tych pięciu braci, aby kontynuować bezbożne obchody

– mówi jeden z dżihadystów na nagraniu z egzekucji.

 

Wielu przedstawicieli Kościoła wyraziło swój smutek w internecie z powodu wydarzeń, jakie pod koniec minionego roku rozegrały się w tej części Afryki, a które wymierzone były bezpośrednio w wyznawców Chrystusa. Także w Polsce niektórzy chrześcijanie zwracają uwagę na to jak mało mówi się w dalszym ciągu o skali prześladowań z jakim mierzą się ludzie należący do Kościoła.

 

 

 

Źródło: Twitter ; Facebook ; DoRzeczy.pl ; RadioMaryja.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze