Polityk złamał obostrzenia. Zrezygnował z mandatu poselskiego

U naszych czeskich sąsiadów obostrzenia związane z wirusem Covid-19 są dość rygorystyczne. W ostatnim czasie jednak jeden z  przedsiębiorców zlekceważył obowiązujące zasady i postanowili urządzić przyjęcie, na którym było wiele ważnych osób. Jeden ze znajdujących się tam posłów postanowił wziąć konsekwencje na klatę…

 

Popularny samorządowiec i biznesman Peter Benda pomimo obowiązujących restrykcji postanowił wystawić przyjęcie urodzinowe w hotelu w Cieplicach, na które zaprosił wielu cenionych ludzi. Należą do nich między innymi wiceprzewodniczący Rady Telewizji Czeskiej Jirzi Szlegr czy przewodniczący czeskiej Narodowej Agencji Sportu Milan Hniliczka.

 

 

Milan Hniliczka w poniedziałek przyznał się do swojego błędu i postanowił zrezygnować z mandatu poselskiego. Czeski polityk nie zamierza wymigać się od odpowiedzialności i ponieść wszelkie konsekwencje związane z jego decyzją. „Po niepotrzebnym błędzie, który popełniłem, zdecydowałem się zrezygnować z mandatu poselskiego. Jeśli chodzi o stanowisko szefa agencji sportowej, poczekam, jak oceni to środowisko sportowe – możemy przeczytać na portalu o2.pl.

 

 

Obowiązujące w Czechach restrykcje z pewnością nie należą do najłagodniejszych. Obywateli obowiązuje między innymi  zakaz przemieszczania się po godzinie 21. Dotyczy to wielu czeskich miast. Według danych pochodzących z PAPU, wielu gości biorących udział w przyjęciu nie zastosowało się do tej regulacji. Imprezowicze mieli opuścić miejsce spotkania dopiero po północy. Kolejnym przepisem, który został złamany jest gromadzenie się w hotelu. Według obecnie panujących zasad, hotele i restauracje powinny być zamknięte, a zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób jest zabroniony. Czeska policja obecnie bada sprawę i sprawdza jakie konkretne przepisy zostały jeszcze naruszone.

 

 

Sam Hniliczka w związku z zaistniałą sytuacją rezygnuje z posady posła oraz wpłacił na cele charytatywne 50 tysięcy. Z pewnością, ważną kwestią jest wparcie jakie otrzymuje od środowiska sportowego. Co uważacie na temat zachowania Hniliczki?

 

Źródła:

o2.pl

Fot.: anglia.today

 

Komentarze

Komentarze