28.5 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Zobacz co zostanie z auta, kiedy uderzy z prędkością 180km/h [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Przekraczanie limitu dozwolonych prędkości to na drogach chleb powszedni. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy jak opłakane skutki może mieć niestosowanie się do zasad ruchu drogowego. Brytyjska ekipa programu Fifth Gear sprawdziła co stanie się z autem, które poruszając się z prędkością 180 km/h zderzy się z betonową barierką… 

 

 

Eksperyment przeprowadzono w bezpiecznych warunkach, które cały czas znajdowały się pod kontrolą specjalistów. Ekipa przy pomocy manekinów zrobiła symulacje. Szybko okazało się, że samochód jadący z prędkością 180km/h po zderzeniu z betonem nie ma absolutnie żadnych szans. Po aucie nie zostało prawie nic, nie mówiąc o sytuacji kiedy w środku znajdowałby się żywy człowiek. W eksperymencie użyto  Forda Focus Mk1.

 

 

 

 

Na powyższym filmiku znajdują się także inne eksperymenty, które warto zobaczyć między innymi dachowanie kabrioletu czy zderzenie z busem. Wielu z nas podczas jazdy lubi dodać trochę gazu i poczuć piach pod kołami. Warto jednak pamiętać o rozwadze i nie przekraczać dozwolonych prędkości, gdyż może mieć to finał jak na powyższych testach.

 

Źródła:

wrc.net.pl

Fot & Wideo: YouTube – Fifth Gear

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze