17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Konferencja ministra zdrowia. Znamy nowe decyzje rządu dotyczące obostrzeń [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Dzisiaj o godzinie 14:00 odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawione zostały najnowsze rozporządzenia rządu w sprawie lockdownu. Dla dwóch obszarów raczej nie będą to dobre wieści.

 

Minister Adam Niedzielski zapowiedział dziś częściowe zamknięcie dwóch województw. Jak zadeklarował, dotychczasowe restrykcje będą obowiązywać do 20 marca w województwie warmińsko-mazurskim (zamknięte hotele, kina, baseny, ograniczona działalność centrów handlowych).  Jednakowe przepisy będą odnosić się teraz także do województwa pomorskiego, gdzie wejdą w życie 13 marca i będą miały moc prawną do 20 marca.

 

Jest jednak pewna zmiana. Z dniem 13 marca uczniowie klas I – III szkół podstawowych w obu tych województwach zaczną kształcenie hybrydowe, a nie zdalne. To oznacza, że część dzieci będzie uczęszczać do placówek oświatowych, podczas gdy pozostali będą uczyć się w domach.

 

ZOBACZ TEŻ: Napad na bank w Warmińsko-Mazurskiem! Trwa policyjna obława

 

 

ZOBACZ TEŻ: PILNE! Krwawy zamach terrorystyczny w Szwecji! [FOTO]

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił także, że województwo warmińsko-mazurskie jest obszarem, w którym odnotowuje się największą ilość zakażonych koronawirusem. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje sąsiednie województwo pomorskie.

 

 

Restrykcje, które obowiązują w reszcie Polski, zostały na razie przedłużone do 28 marca. Jak zapowiedział minister Niedzielski, raz w tygodniu mogą być jednak podane ewentualne nowe decyzje co do poszczególnych województw.

 

Źródła: rmf24.pl, YouTube/Fakty RMF FM, Twitter/@PremierRP
Foto.: YouTube/Fakty RMF FM

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze