Minister Niedzielski publikuje przełomowe dane: „Tutaj nie widać trzeciej fali!” [FOTO]

Dzięki powszechnym szczepieniom pracowników sektora opieki zdrowia, poziom nowych zakażeń w tej grupie radykalnie zmalał. Dane opublikowane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nie pozostawiają złudzeń: wśród lekarzy to spadek z 200 do jedynie 10 przypadków dziennie. Tutaj nie widać trzeciej fali! – pisze polityk. 

 

 

Idąc za statystykami popularnego serwisu ourworldindata.org, Polska w ujęciu procentowym zaszczepionych obywateli plasuje się na bardzo wysokim, 5 miejscu na świecie. Wyprzedzają nas takie kraje jak USA czy Izrael. Co warto podkreślić, jesteśmy liderem całej Unii Europejskiej. Z wynikiem 3,4% społeczeństwa na dzień 3 marca, w Europie ustępujemy jedynie Wielkiej Brytanii i Serbii. Oba te kraje nie są jednak członkami UE.

 

 

 

Minister Niedzielski zwraca także uwagę, że szczególnie dobre wieści płyną z sektora opieki zdrowotnej. Dzięki powszechnemu zaszczepieniu lekarzy, a także pielęgniarek i innych pracowników branży, ilość zakażeń w tej grupie radyklanie spadła. Wg danych ministra w przypadku lekarzy to spadek z 200 do nawet 10 zakażeń dziennie w skali kraju. Poniższy wykres obrazuje tę stałą już tendencję od początku grudnia do początku marca.

 

 

 

Takie statystki dowodzą skuteczności strategii rządu w walce z pandemią koronawirusa. Opiera się ona aktualnie o możliwie szybką realizację Narodowego Programu Szczepień i obostrzenia w życiu publicznym. Rządzący podkreślają, że jeśli społeczeństwo będzie wciąż przestrzegać zaleceń epidemiologów, już po Wielkanocy możliwe jest stopniowe, ale docelowo pełne odmrożenie gospodarki.

 

Minister Niedzielski zwraca również uwagę na znaczący spadek zakażeń COVID-19 wśród pielęgniarek. „Tak wygląda spadek liczby zachorowań na COVID-19 wśród pielęgniarek – od ponad 500 dziennie w grudniu do poniżej 100 obecnie. Do tej pory wykonane zostało ponad 150 tys szczepień w tej grupie zawodowej.” – czytamy na Twitterze Adama Niedzielskiego. To również wyraźny spadek. 

 

 

 

Komentarze

Komentarze