2.6 C
Warszawa
środa, 26 stycznia, 2022

Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Kobiet złożył nietypowe życzenia

Zobacz koniecznie

Ósmy dzień marca jest wyjątkowym dniem w roku. To właśnie w tym dniu święto obchodzi płeć piękna. Mateusz Morawiecki umieścił na swoim facebooku nietypowe życzenia dla Pań dołączając do nich wymowny wykres Eurostatu. Ukazuje on jak bardzo potrzebne i ważne zdolności, posiadają w dużej mierze nasze rodaczki. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Turysta o mały włos nie zginął w Tatrach. Podzielił się w Sieci nagraniem z wypadku [WIDEO]

 

 

Mateusz Morawiecki złożył wszystkim Polkom piękne życzenia z okazji Dnia Kobiet. Jego wpis na facebooku zawierał pewien wykres, który płci pięknej zadedykował premier. Pokazuje on wysoki odsetek naszych rodaczek, które pełnią w naszym kraju funkcje kierownicze. Zdradza to, że wiele kobiet spełnia swoje ambicje na ciężkich stanowiskach kierowiniczych, ponad to świetnie się na nich odnajdując. Wykres przedstawia wszystkie kraje członkowskie UE. Dane pochodzą z III kwartału 2020 roku. Według badań ilość kobiet obejmująca stanowiska kierowiczne w Polsce wynosi aż 44% zaraz po Łotwie (45%). Na kolejnych miejscach usytuowały się: Bułgaria, Węgry, Słowenia i  Szwecja (po 42 proc.).

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Lód w Holandii załamał się pod cieżarem łyżwiaża. To nie pierwsza tego typu sytuacja [WIDEO]

 

 

„Wszystkim Paniom w Dniu Kobiet składam najserdeczniejsze życzenia i jednocześnie dedykuję ten wykres Eurostatu, który pokazuje, że w naszym kraju procent kobiet na stanowiskach kierowniczych jest jednym z najwyższych w Europie.Chciałbym, by Polska już wkrótce była na czele tego rankingu. Ten wynik to przede wszystkim zasługa Polek! Jesteście wspaniałe, pracowite, niezwykle kompetentne i udowadniacie to każdego dnia!” – napisał na swoim facebooku premier Mateusz Morawiecki.
Źródła:
niezależna.pl
Facebook – Mateusz Morawiecki
Foto.: flickr.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze