10.9 C
Warszawa
niedziela, 4 czerwca, 2023

Tadeusz Rydzyk ma pomysł. Będzie uczyć Polaków, jak dbać o finanse

Zobacz koniecznie

Ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja zaapelował do słuchaczy i zachęcił do nauk kościelnych dla prawników. Odbędą się one w Toruniu już za tydzień. Rekolekcje będą obejmowały sposoby obchodzenia się z pieniędzmi, tj. gospodarowania nimi i wychodzenia z długów. Wykaz tematów może zaskoczyć.

 

ZOBACZ TEŻ: Schowali się pod drzewem, uderzył w nich piorun. Jest dramatyczne nagranie [WIDEO]

 

Duchowny i zarazem założyciel rozgłośni Radia Maryja poinformował wiernych o nadchodzących spotkaniach. Zaprosił on prawników na rekolekcje, które będą miały miejsce za tydzień w Toruniu. Poprowadzi je ksiądz prałat Sławomir Oder. Nauki kościelne mają za zadanie uzmysłowienie wiernym, jak m.in. powinni zarządzać pieniędzmi, a także radzić sobie z długami.

 

Spotkania zaplanowano na 21-23 marca, czyli już za tydzień. Odbędą się one w toruńskim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – czytamy na portalu pikio.pl.

 

Nauki kościelne są przeznaczone w szczególności dla prawników.

 

Duchowni przygotowali nawet specjalne slogany dopasowane pod każdy dzień rekolekcji. I tak w niedzielę będzie to hasło „Bóg miłosierny”, w poniedziałek „Bóg sprawiedliwy”, natomiast we wtorek – „Bóg adwokatem człowieka”.

 

Patrząc na spis tematów, które będą poruszane podczas spotkań, można się lekko zdziwić. Zagadnienia z pewnością wzbudzą ciekawość. Pojawi się m.in. temat „klauzula sumienia w zawodach prawniczych”. Odbędzie się też konferencja „Biblia o finansach”, która składać się będzie na panele: „Na czym polega odpowiedzialność w kwestii pieniędzy, pracy i prowadzenia własnej firmy?”, „Jak wydawać pieniądze, dawać i oszczędzać po Bożemu?”, „Jak wychodzić z długów?” itp.

 

ZOBACZ TEŻ: Białoruś zaproponowała kontrowersyjny utwór na Eurowizję. Wychwala rządy Łukaszenki

 

Źródło: pikio.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze