20.6 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

TVP oburzone wynikami telekamer. Uważa je za kpine

Zobacz koniecznie

Po ogłoszneniu wyników głosowania w  plebiscycie Telekamery 2021, Telewizja Polska wyraziła jasne zniesmaczenie, a rozdane nagrody nazwała „karykaturą rynku”. Według opinii TVP wyniki mają się nijak do rzeczywistych wyborów widzów. 

 

 

W środę wieczorem w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się plebiscyt rozdania telekamer  w 2021 roku. Nagrodzeni zostali między innymi:  Małgorzata Socha, Przemek Kossakowski, Piotr Kraśko, Bartek Jędrzejak, Maciej Stuhr, Cleo czy Jerzy Mielewski. Nagroda za najlepszy serial trafiła do „Brzyduli 2” natomiast jako najlepszy program rozrywkowy triumfował „Nasz nowy dom”.

 

 

 

TVP na drugi dzień nie kryło swojego oburzenia w związku z ogłoszonym werdyktem. „O wyborach tych świadczą oficjalne wyniki oglądalności telewizji za 2020 r. mierzone zarówno w standardzie MOR jak i AGB Nielsen. Plebiscyt, co do zasady, powinien odzwierciedlać faktyczne preferencje widzów wyrażone całorocznymi wynikami oglądalności stacji telewizyjnych. Jeśli jego wyniki stają w wyraźnej sprzeczności z wynikami oglądalności, to plebiscyt taki staje się niewiarygodny i bezwartościowy” –  czytamy na portalu o2.pl.

 

 

 

Telewizja Polska jest niepocieszona wygraną Macieja Stuhra i uważa, że nagroda powinna trafić do Jana Wieczorkowskiego. Aktor wystąpił w serialu „Stulecie Winnych”, które według danych stacji miało oglądalność powyżej 3 milionów. „Aktor ten stworzył rewelacyjną kreację w serialu, który osiągnął najwyższą oglądalność spośród wszystkich seriali w tej kategorii, ale Telekamera przypadła Maciejowi Stuhrowi z serialu „Szadź”, który w TVN oglądało 1,2 mln widzów” – informuje TVP.

 

 

 

Nagroda dla Małgorzaty Sochy oraz zwycięstwo serialu „Brzydula 2”, w którym również występuje aktorka zostało wyśmiane przez stację TVP. Główny zarzut stacji do ogromna przepaść między wynikami oglądalności na obu stacjach. „Nominowane przez TVP aktorki Weronika Humaj z serialu „Stulecie Winnych” (3 mln) oraz Anna Karczmarczyk z serialu „Ludzie i bogowie” (2,5 mln) również nie dostały Telekamery, która powędrowała do Małgorzaty Sochy z serialu „Brzydula 2″ TVN z widownią, uwaga to nie żart… 534 tys. widzów” – czytamy w dalszej części artykułu na portalu o2.pl.

 

 

Źródła:

o2.pl.

Foto.: wmeritum.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze