6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Ekologiczna akcja Stowarzyszenia Dla Polski Adama Andruszkiewicza. Setki osób sprzątało lasy [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W miniony weekend setki działaczy i sympatyków Stowarzyszenia Dla Polski Ministra Adama Andruszkiewicza sprzątało lasy w całej Polsce. To akcja #SprzątamyDlaPolski, która poza oczyszczaniem lasów ma na calu kreowanie w społeczeństwie postaw proekologicznych. 

 

 

To był naprawdę piękny dzień! Około tysiąc osób w całej Polsce wzięło udział w akcji #SprzątamyDlaPolski.Uczestnicy od rana sprzątali tereny swoich małych Ojczyzn. Z łąk, parków i lasów zniknęły dziś setki kilogramów śmieci. Pamiętajmy, że troska o klimat i środowisko jest jednym z elementów współczesnego patriotyzmu. Liczą się czyny, a nie okrzyki i eko-hasła. Stowarzyszenie „Dla Polski” wybiera drogę konkretnych działań i już teraz deklarujemy, że za rok zorganizujemy drugą edycję wydarzenia. – Czytamy na facebookowym profilu Stowarzyszenia Adama Andruszkiewicza. Akcję podsumowuje kilkadziesiąt zdjęć z różnych części Polski. To pokazuje, że młodzi ludzie chcą angażować się dla środowiska.

To był naprawdę piękny dzień! Około tysiąc osób w całej Polsce wzięło udział w akcji #SprzątamyDlaPolski 🇵🇱

Uczestnicy…

Opublikowany przez Stowarzyszenie „Dla Polski” Sobota, 24 kwietnia 2021

 

Organizatorzy akcji w Białymstoku podkreślali, że ekologia to temat ważny dla całego społeczeństwa. Nie powinien być łączony z radyklanie lewicowymi postulatami wielu upolitycznionych organizacji proekologicznych, które chętnie angażują się w protesty o charakterze światopoglądowym. Z kolei w całym województwie podlaskim akcja odbyła się w kilku miejscowościach i – jak przekonują organizatorzy – udało się wynieść z lasów kilkadziesiąt worków śmieci.

 

 

Podobne inicjatywy jak #SprzątamyDlaPolski wymiernie przyczyniają się do podnoszenia kultury ekologicznej Polaków oraz pomagają zachować środowisko naturalne w zdrowszej kondycji.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze