20.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Sukces Ministerstwa Zdrowia! Odzyskano pieniądze za respiratory

Zobacz koniecznie

Ministerstwo Zdrowia odzyskało 24,6 mln za niesławne respiratory, które resort zamówił wiosną poprzedniego roku. Niezrealizowana przez kontrahenta transakcja była kwestią wzmożonej aktywności tzw. opozycji totalnej. Teraz posłowie Platformy Obywatelskiej milczą.

 

 

„24,6 mln zł to połowa kwoty, którą powinna spłacić firma. Na poczet drugiej połowy płatności komornik zajął w lutym na lotnisku Chopina 418 respiratorów” – oznajmił w środę rzecznik resortu zdrowia. Wojciecha Andrusiewicza cytuje Polska Agencja Prasowa.

 

 

Przypomnijmy: wiosną ubiegłego roku firma E&K miała dostarczyć 1200 respiratorów dla Ministerstwa Zdrowia. Niestety zamówienia nie zrealizowała, a dostawa skończyła się na 200 sztukach sprzętu. Sprawa została przez media i polityków opozycji nazwana „aferą respiratorową”, a posłowie Joński i Szczerba prowadzili wzmożone ataki na Ministrów Szumowskiego i Cieszyńskiego.

 

Szczerba i Joński ciągle rozpowszechniają zmanipulowane informacje na temat zakupu respiratorów przez MZ w okresie…

Opublikowany przez Popieramy Premiera Mateusza Morawieckiego Czwartek, 15 kwietnia 2021

 

Jak okazało się w kolejnych miesiącach, sprawa jest bardziej złożona. Na jaw wyszła informacja, że transakcja została pozytywnie zaopiniowana przez służby wywiadowcze, na czym oparło się ministerstwo zdrowia przy zawieraniu transakcji. Z kolei w lutym udało się zabezpieczyć i odzyskać 418 respiratorów z puli 1000 niedostarczonych przez E&K. Wczoraj okazało się, że na konto Ministerstwo Zdrowia wpłynęło blisko 25 milionów złotych, czyli brakująca kwota zakupu.

 

 

Oznacza to, że mimo trudności udało się odzyskać należność resortu zdrowia. Komentatorzy zwracają uwagę, że fakt ten ignorują posłowie Platformy Obywatelskiej. Dariusz Joński i Michał Szczerba, którzy tak zaciekle tropili sprawę w 2020 roku, teraz nabrali przysłowiowej wody w usta. Zdaniem internautów ministrowie Cieszyński i Szumowski zasługują na rehabilitację w związku oczerniającą kampanią wizerunkową, jaką przeprowadziły im w ubiegłym roku opozycyjne media.

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze