28.7 C
Warszawa
niedziela, 20 czerwca, 2021

Kolejne ułatwienie dla dużych rodzin. Minister przedstawił szczegóły zmian [FOTO]

Zobacz koniecznie

“Łączymy politykę prorodzinną z nowoczesnością i wygodą. Od dzisiaj w cyfrowym portfelu, czyli w aplikacji mObywatel, możecie mieć kolejny dokument, a mianowicie Kartę Dużej Rodziny!” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Minister Adam Andruszkiewicz. 

 

Karta Dużej Rodziny to dokument dobrze znany rodzinom z trójką lub więcej dzieci. Uprawnia do wielu różnych zniżek, które mają odciążać finansowo rodziców. To jeden z wielu instrumentów państwa, obok świadczeń takich jak 500+ lub wyprawka 300+, które mają zabezpieczać budżety rodzin od strony materialnej.

 

Teraz popularny “plastik”, czyli klasyczną kartę, będzie można zastąpić jej cyfrową wersją. Jak ogłosił wczoraj Minister Adam Andruszkiewicz, to najnowsza funkcja aplikacji mObywatel. Dzięki współpracy ministerstwa Marleny Maląg i Cyfryzacji przy KPRM, posiadacze KDR mogą łatwiej z niej korzystać.

 

Użytkownicy aplikacji na smartfony mObywatel, którzy są również beneficjentami Karty Dużej Rodziny, mogą po prostu zaktualizować ją na swoich telefonach by móc korzystać z nowej funkcji. Nowi użytkownicy, podobnie jak w przypadku innych bezpłatnych aplikacji, mogą po prostu pobrać ją na swoje smartfony.

 

Jak przypomina Minister Adam Andruszkiewicz: “Polskie rodziny bardzo chętnie korzystają ze zniżek, jakie są im oferowane dzięki Karcie Dużej Rodziny. Są to różne miejsca i instytucje takie jak: sklepy, lokale gastronomiczne, parki rozrywki, miejsca wypoczynku i wiele innych. W sumie jest to aż 8 155 partnerów oferujących zniżki w 28 658 miejscach w całej Polsce!” – jak zatem widać, korzyści są wymierne.

 

Z kolei aplikacja mObywatel to wygodny zbiór cyfrowych dokumentów takich jak dowód osobisty czy prawo jazdy, autoryzowany przez ministerstwo na równi z fizycznymi kartami. Niedawno poseł ogłosił także, że jeszcze w tym roku mObywatel umożliwi posługiwanie się biletami kolejowymi.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze