13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

W Warszawie kierowca ciężarówki zniszczył zabytkowy obiekt.

Zobacz koniecznie

Kierowca ciężarówki cofając, uszkodził bramę wjazdową i elewację Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. 

„Po uwolnieniu zakleszczonego pojazdu kierowca próbował odjechać. Twierdził, że nie wyrządził żadnych szkód” – wynika z relacji stołecznej straży miejskiej. Straty zostały oszacowane jednak na kilka tysięcy złotych.

Samochód zauważyli funkcjonariusze patrolujący około godziny 15 w poniedziałek ulicę Kanonia.  „Kierowca samochodu marki Opel Movano zaklinował się w zabytkowej bramie wjazdowej. Pojazd kilka razy cofał i jechał do przodu, niszcząc bramę i elewację budynku” – wynika to z referatu prasowego straży miejskiej.

Jak podkreślają, strażnicy poprosili kierowcę, o to by spuścił powietrze z kół aby obniżyć pojazd o kilka centymetrów. „Po kilku minutach udało się pokonać przeszkodę bez wyrządzania dalszych szkód. Po uwolnieniu zakleszczonego pojazdu kierowca próbował odjechać. Twierdził, że nie wyrządził żadnych szkód. Uszkodzenia wyglądały jednak na poważne, więc strażnicy nie pozwolili mu się oddalić” – zwraca uwagę Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskie.

Strażnicy miejscy poinformowali o tym zdarzeniu proboszcza archikatedry, który aktualnie zarządza budynkiem. Wezwali również patrol policji na miejsce zdarzenia. „Wyrządzone szkody oszacowano na kilka tysięcy złotych. Dalsze czynności prowadziła policja” – krótko skwitował Jabraszko.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze