25.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Planujesz wakacje za granicą? A czy widziałeś te niezwykłe miejsca w Polsce?

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
Sezon urlopowy powoli się rozkręca, a Polacy – zamknięci od ponad roku w domach – chętnie skorzystają z wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Odświeżenie umysłu oczywiście każdemu się przyda, ale czy Polska jest mniej atrakcyjnym miejscem turystycznym niż zagranica? Poniższe zestawienie lokalizacji udowadnia, że w Polsce również można zobaczyć niesamowite rzeczy. 

Według badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, co czwarty Polak planuje spędzić wakacje za granicą. Oczywiście nikogo nie będziemy odwodzić od idei wakacyjnego wypoczynku, gdyż tego potrzebuje każdy, ale postaramy się udowodnić, że wakacje w Polsce potrafią być równie atrakcyjne. Poniższe zestawienie przedstawia 5 niesamowitych miejsc w Polsce, które warto zobaczyć. Jak mawiał Stanisław Jachowicz – „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”. Tych poniższych pięciu miejsc w Polsce większość Polek i Polaków nie widziała na własne oczy – i wiele straciła!

 1. Natura jest niezwykła… Nie tylko na tropikach.

   

  Źródło zdjęcia: Youtube

  Skrzyżowanie rzek w Wągrowcu to jedyne takie miejsce w Europie i jedno z niewielu na świecie. Dla miłośników przyrody – element obowiązkowy do zobaczenia! Nie jest to jednak naturalna, przypadkowa kombinacja – w przeciwieństwie do następnej lokacji w tym punkcie, czyli…

  Źródło zdjęcia: Youtube

  Czyli polski ewenement, pomnik przyrody – Krzywy Las w Gryfinie. Powstał niejako z przypadku – ludzie ścinali drzewa na określonej wysokości. Przyznacie – wygląda jak z filmu! A to całkiem realne miejsce, do którego każdy z nas może pojechać.

 2.  Krzywa wieża w… Ząbkowicach Śląskich?

  Źródło zdjęcia: Youtube

  Któż nie słyszał o Krzywej Wieży w Pizie? W Polsce popularna jest również wieża w Toruniu, ale największym obiektem tego typu w Kraju nad Wisłą jest Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich. Czyż nie warto zobaczyć naszego rodzimego dzieła architektury, nim wybierzemy się do Włoch?

 3.  Pustynia rodem z Egiptu.

  Źródlo zdjęcia: Youtube

  Raporty sprzedażowe biur podróży wskazują, że Egipt wciąż jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów przez Polaków. Chcielibyście poczuć pustynny piasek, ale nie macie środków na daleki lot? Zarezerwujcie sobie weekend i odwiedźcie pustynię Błędowską – największy taki obiekt w Polsce, którego obszar wynosi ponad 33 kilometry kwadratowe.

 4.  Wielkie Jeziora Północnoamerykańskie w wersji polskiej?
  Giżycko

  Wielu marzy o odwiedzeniu Wielkich Jezior w USA – w końcu Michigan jest bardziej prestiżowe niż Niegocin. Ale czy na pewno? Dla fanów żeglarstwa mamy rekomendację – odwiedzić Giżycko – miasto nazwane stolicą żeglarstwa w Polsce. Choć mazurskie jeziora nie dorównują swoim amerykańskim odpowiednikom pod względem rozmiaru – gwarantujemy, że urokiem od nich nie odstają! To wspaniałe miejsce, jeśli ktoś marzy o wyciszeniu się na wodzie w okolicy niezwykłej przyrody.

   

 5. Pojedźmy do centrum Europy.
  Źródło zdjęcia: Youtube

  Ale czy nie mieliśmy pozostać w granicach Polski? Otóż to! Jedno z drugim się nie wyklucza. „Polska Serecem Europy” – brzmiało hasło PiS w wyborach Europejskich. Słuszne jest to hasło choćby z geograficznego punktu widzenia, gdyż geometryczny środek Europy przypada właśnie w Polsce – we wsi Suchowola. Warto odwiedzić to miejsce ze świadomością, że jest się w samym środku Europy.

Jak można z powyższych przykładów wywnioskować – w Polsce naprawdę jest sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia, a to tylko wybrane z nich! Zachęcamy zatem do zwiedzenia naszego rodzimego kraju, nim ruszymy w daleki świat, gdyż polskie atrakcje turystyczne potrafią być nie mniej urokliwe od tych zagranicznych, a wspierając lokalną branżę turystyczną, wspieramy rozwój polskich przedsiębiorstw i stymulujemy nasz wzrost gospodarczy.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze