22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Czołowy brytyjski antyszczepionkowiec zrezygnował z krytyki AstraZeneki za… pieniądze z Monopoly? Corbyn zaprzecza [VIDEO]

Zobacz koniecznie

Piers Corbyn – jeden z najważniejszych przeciwników szczepień na Wyspach Brytyjskich – został „wkręcony” przez YouTuberów. Z nagrania wynika, że przyjął on 10 tys. funtów w zamian za rezygnację z krytykowania koncernu AstraZeneka i skoncentrowanie się na innych producentach. Dodatkowo kompromitującym jest fakt, że koperta, którą otrzymał, miała zawierać banknoty z gry planszowej. Bohater całego zajścia przekonuje, że nagranie zostało „mocno wyedytowane”.

Nagranie opublikowane w sobotę obejrzało już ponad 450 tys. osób. Widać na nim Corbyna zgadzającego się na układ: 10 tys. funtów w zamian za brak krytyki producenta szczepionki przeciwko COVID-19. Problem w tym, że antyszczepionkowiec zamiast z „inwestorami” dogadał się z… YouTuberami. Ci w nagraniu wyjaśnili, że są posiadaczami jednej akcji firmy, którą nabyli za 100 funtów. Dodatkowo w trakcie spotkania zamienili koperty, a Piers Corbyn otrzymał banknoty z gry „Monopoly”.

Na sugestię inwestorów-YouTuberów, że chcieliby finansować aktywność Corbyna, antyszczepionkowiec odparł: „to wspaniale”. Dodał, że przystanie na układ pod warunkiem braku wpływu kogokolwiek na to, co robi. W odpowiedzi usłyszał, że nie musi zmieniać swojej polityki, ale winien skupić się na producentach innych szczepionek.

Komentując skandal Piers Corbyn stwierdził w „Daily Mail”, że nagranie zostało poddane silnej obróbce. Zapewnia też, że nie zgodził się na zmianę swojej polityki, a oszustom – jak nazwał YouTuberów – powiedział, że wszystkie szczepionki przeciwko COVID-19 są groźne.

Piers Corbyn to brat lidera brytyjskiej Partii Pracy – Jeremy’ego. Jest znany jako przeciwnik szczepień oraz osoba kwestionująca istnienie SARS-CoV-2. Zaprzecza ponadto globalnemu ociepleniu. W ubiegłym roku uczestniczyć miał w wydarzeniu organizowanym przez osoby negujące faktu Holokaustu.

Źródło: wPolityce.pl

Fot.: Josh Pieters & Archie Manners/YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze