-2.7 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Franciszek na temat szczepień: „To akt miłości” [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Papież Franciszek nie kryje pozytywnego nastawienia do tematu szczepień przeciw Covid-19. Głowa Kościoła katolickiego dołączyła do istotnej kampanii jednej z amerykańskich organizacji pozarządowych – Ad Council. 

 

W specjalnym orędziu w środę Papież Franciszek powiedział: „Dzięki Bogu i pracy wielu, mamy dzisiaj szczepionki chroniące nas przed Covid-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy ze sobą współpracować”. 

 

Głowa Kościoła katolickiego dołączyła do kampanii, która zachęca do szczepień i wzmacnia zaufanie do owej kwestii. Cała inicjatywa nosi nazwę: It’s up to You” (To zależy od Ciebie). Biorą w niej udział eksperci oraz znane i cenione w wielu środowiskach osobistości w tym także byli prezydenci jak Barack Obama czy Bill Clinton.

 

Franciszek podkreśla istotę dbania o własne zdrowie, wyrażone przez udział w szczepieniu i podkreśla jak istotne znaczenie ma ten krok w kontekście poszanowania drugiego człowieka jak i siebie samego: „Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się jest aktem miłości; miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów” – zaznacza papież.

 

 

 

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto & Wideo: YouTube – Vatican News

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze