6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Haniebna wypowiedź Władysława Frasyniuka o Wojsku Polskim! Jest reakcja premiera Morawieckiego

Zobacz koniecznie

Wojsko Polskie cieszy się powszechnym szacunkiem narodu. Tymczasem opozycjonista z czasów PRL, a obecnie fanatyczny przeciwnik rządu Zjednoczonej Prawicy, Władysław Frasyniuk, w niewybrednych słowach nazwał naszych żołnierzy. Sprawę skomentował premier Mateusz Morawiecki.

Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania – trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie – powiedział w TVN24 Władysław Frasyniuk.

Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi – stwierdził w innym momencie na temat pełniących służbę na granicy z Białorusią żołnierzy RP. Redaktor Grzegorz Kajdarowicz z TVN24 nie zareagował na haniebną wypowiedź opozycjonisty z czasów PRL. Stacja po pewnym czasie wydała jednak oświadczenie wyrażając ubolewanie z powodu zachowania dziennikarza. Sam Frasyniuk deklaruje natomiast, że przepraszać nie zamierza.

Sprawę skomentował na Facebooku szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

„Język naszej debaty publicznej od dawna pozostawia wiele do życzenia. Opozycja i wspierające ją organizacje wprowadziła do życia publicznego i do mediów złe słowa i poniżające inwektywy.

Do tej pory uznawałem, że to świadczy wyłącznie o nich i ich kulturze, a wyborcy w swoim czasie to ocenią.

Dzisiaj jednak padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem. Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa.

Żołnierze wykonujący trudne misje i chroniący naszych granic, zawsze otrzymają nasze wsparcie. Zawsze mogą liczyć na wsparcie każdego przyzwoitego Polaka” – napisał premier.

Źródło: Facebook / rp.pl / tvp.info / radiozet.pl / wp.pl / fakt.pl

Fot.: Kancelaria Premiera, PDM-owner, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze