25.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Szokująca wypowiedź byłego premiera! Czy Polacy zapomną Donaldowi Tuskowi te słowa?

Zobacz koniecznie

Wiele osób uważa, że nowy-stary przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma doskonałe wyczucie społecznych nastrojów. Jednak w obliczu słów, jakie Donald Tusk wypowiedział w środę w Nakle nad Notecią, wydaje się, że ów pogląd na temat byłego premiera jest mocno nieaktualny. Internet grzmi, a opinia wyrażona przez liberalnego polityka może się ciągnąć za nim przez długie lata!

Urodzenie dziecka to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia, bo nie ma wsparcia, bo mąż jest przekonany, że jest „ok” – powiedział szef PO wywołując w sieci prawdziwą burzę.

„Macierzyństwo to udręka na najbliższe 20 lat życia. To najpiękniejszy czas w życiu każdej kobiety, szczęście i radość! Chyba, że mówimy o patologii… to czego musiał się nasłuchać w dzieciństwie autor tej wypowiedzi?” – pyta Agata Bulska-Lainé.

Urodzenie dziecka to dla kobiety jakże często udręka na najbliższe 20 lat. Tymi słowami Donald Tusk obraził matki” – pisze na Twitterze internautka Paulina.

„Już nie tylko polskość to nienormalność. Tusk głosi, że macierzyństwo to udręka, a szkoła, czy sejm to nie miejsca na symbole religijne. W odpowiedzi można dodać, że Polska to nie jest miejsce dla Tuska. Dobranoc” – uważa Gutab.

„Matki są udręczone przez urodzone dzieci dlatego Tusk zmusił je aby 7 lat dłużej pracowały na swoją emeryturę. Czego nie rozumiecie?” – ironizuje europoseł PiS Dominik Tarczyński.

„Na jednym wdechu, gdy tymczasem jego córka w drugiej ciąży… w Polsce” – zauważa Explicite.

„Praca 12 godzin to też niewolnictwo dla kobiety, robienie kariery za wszelką cenę kosztem żylaków i nerwicy, bo trzeba udowodnić, że kobieta też potrafi zapierniczac, realizować się itp. Wychowywanie dzieci , rodzina to podstawa społeczeństwa” – stwierdza z kolei Radca Węgrowicz.

„Wystarczy pozwolić Tuskowi mówić i czar pryśnie Palec wskazujący skierowany do góry. Im więcej będzie gadał tym dosadniej pokaże, że stoi za nim pustka intelektualna i emocjonalna. A platforma stawiając wszystko na jedną kartę Donalda pójdzie na dno szybciej niż kamień” – ocenia Robin z Lasu.

„Czyli ni mniej ni więcej: macierzyństwo nie przynosi szczęścia, szczęście to bycie singlem w corpo, a tenkrajowców sprowadzi się z afryki i bliskiego wschodu jak zabraknie” – komentuje pio-trek.

Rzecz jasna część komentatorów broni Donalda Tuska, choć jego słowa wydają się wręcz niemożliwe do obrony.

Źródło: Twitter / tvp.info

Fot.: European Parliament from EU, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze