12.9 C
Warszawa
czwartek, 2 maja, 2024

Wielki sukces biało-czerwonych! Tak wiele olimpijskich medali nasi zdobyli ostatnio w 2000 roku

Zobacz koniecznie

Tak dobrze nie było od czasu Igrzysk olimpijskich w Sydney. Z australijskiej imprezy Polacy przywieźli bowiem w sumie 14 krążków, w tym aż 6 złotych. Tym razem pod względem liczby miejsc na podium jest identycznie, choć pierwsze miejsce udało się naszym zająć 4 razy.

6 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe. Taki bilans miała reprezentacja Polski na Igrzyskach olimpijskich w roku 2000. Wtedy też biało-czerwoni zajęli w klasyfikacji medalowej 14. miejsce.

Także i w Tokio udało się zawodniczkom i zawodnikom z Polski stanąć na podium aż 14. razy. Tym razem nasz bilans to 4, 5 i 5, co uplasowało biało-czerwonych na 17. miejscu. Pod tym względem zwyciężyli Amerykanie – i to 7 raz z rzędu! Za nimi uplasowali się reprezentanci Chińskiej Republiki Ludowej, a podium narodów zamykają Japończycy.

Igrzyska w Tokio potwierdziły, że główną siłą biało-czerwonego sportu jest lekkoatletyka. W „królowej sportu” Polacy zdobyli aż 9 z 14 medali – w tym aż 4 złote, co umożliwiło naszym zająć wysokie, 17. miejsce w klasyfikacji medalowej. W tym rankingu liczą się bowiem przede wszystkim zwycięstwa.

Ceremonia zamknięcia XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia.

Źródło: rmf24.pl