4.7 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Za Tuska czy za Kaczyńskiego? Zapytali Polaków za czyich rządów było/jest lepiej. Zaskakujący „zwycięzca”!

Zobacz koniecznie

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl zapytała Polaków czy lepiej żyło/żyje im się za rządów ekipy Donalda Tuska czy Jarosława Kaczyńskiego. Najbardziej zaskakuje fakt, że nie zwyciężył żaden z polityków.

Prezes PiS oraz nowy-stary szef PO to najważniejsi politycy w Polsce w ostatnich dwóch dekadach. Od kiedy SLD utraciło władzę w roku 2005 rządzi albo obóz Jarosława Kaczyńskiego albo Donalda Tuska – i nie zanosi się na radykalną zmianę tego stanu rzeczy. Dlatego też wielu komentatorów uważa, że po powrocie do polskiej polityki byłego Przewodniczącego Rady Europejskiej niemała grupa wyborców będzie rozważała, czy lepiej jest im za rządów Prawa i Sprawiedliwości, czy jednak cieplej wspominają władzę Platformy Obywatelskiej.

Szukając odpowiedzi na to pytanie portal wPolitycy.pl zlecił pracowni Social Changes badanie. Jego wynik zaskakuje. O ile bowiem oczywistym jest, że jeden z polityków uzyskał przewagę nad drugim, o tyle najpopularniejsza odpowiedź musi dać do myślenia partyjnym liderom.

36 proc. ankietowanych uważa wszak, że ich materialny poziom życia jest obecnie wyższy niż przed rokiem 2015, gdy rządziła ekipa Donalda Tuska. Z kolei 25 proc. badanych jest zdania, że lepiej wiodło im się przed zmianą władzy w Polsce. Najwięcej osób – bo aż 37 proc. – odpowiedziało jednak, że nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Partie mają więc spore pole do manewru i przekonania wyborców do swoich argumentów.

Źródło: wpolityce.pl

Fot.: Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en>, via Wikimedia Commons + European People’s Party, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze