8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Członkowie Islamskiego Dżihadu na wolności! Uciekli z pilnie strzeżonego więzienia. [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Z nocy z niedzieli na poniedziałek, sześciu palestyńskich więźniów zbiegło z pilnie strzeżonego więzienia. Należeli oni do organizacji zbrojnych. Mężczyzn poszukuje policja… Na wydostanie się z zakładu mieli ściśle określony plan. Niestety okazał się on skuteczny. 

 

Więźniowie, aby wydostać się na wolność postanowili wspólnymi siłami wykopać tunel, przez który przedostaną się poza granice więzienia. Zaskakującym faktem jest, że wszyscy przebywali w zakładzie o nazwie Gilboa, które jest uważane za najpilniej strzeżone tego typu miejsce na terenie Izraela.

 

Jak wynika z informacji podanych przez tamtejsze media, pięcioro z więźniów należy do palestyńskiego skrzydła Islamskiego Dżihadu, a szósty z nich był członkiem bojówki powiązanej z partią Fatah. Obecnie funkcjonariusze policji zabezpieczyli drogę oraz patrolują teren. Według ich ustaleń zbiegli mężczyźni poruszają się w kierunku Dżeninu na Zachodnim Brzegu Jordanu.

 

Rzecznik Islamskiego Dżihadu Daud Szebab całe zajście podsumował słowami: „To jest akt wielkiego heroizmu, który spowoduje wstrząs w izraelskim systemie bezpieczeństwa i będzie poważnym ciosem dla armii Izraela”. 

 

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto & Wideo: Twitter – Emanuel (Mannie) Fabian

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze