28.7 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Dziś jest ważna rocznica… Minęło już 20 lat! [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Dzisiaj mija 20 rocznica od zamachów na World Trade Center. Ta niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła nie tylko pogrążoną w chaosie Ameryką, ale i całym światem.

 

Wszystko rozpoczęło się o 8:46 czasu lokalnego. To właśnie o tej godzinie boeing 767 uderzył z impetem w północą część wieżowca. Na pokładzie znajdowały się łącznie 92 osoby. Zaledwie 17 minut później kolejny boeing trafił tym razem w południową część budowli. W nim leciało 65 osób. Był to zaplanowany zamach terrorystyczny, a na pokładach maszyn znajdowali się porywacze wraz z zakładnikami.

 

Reszta maszyn rozbiła się w Pentagonie (64 osoby na pokładzie) oraz na polach pod Pittsburghiem w Pensylwanii. Zginęły 44 osoby. Dzięki odwadze pasażerów, Biały Dom oraz Kapitol zostały ocalone od tragedii.

 

 

Wokół World Trade Center szybko pojawili się ratownicy, którzy nie byli w stanie uratować ogromnej rzeszy osób… Ludzie skakali z budynków, szukali wyjścia z śmiercionośnej pułapki, a znaczna część z nich zginęła tragiczne pod gruzami budowli. Nad miastem pojawił się ogromny dym, który utrudniał widoczność wołających o pomoc… Łącznie tamtego dnia zginęło 3 tysiące osób, dwa razy więcej zostało rannych.

 

Wieczorem pod ambasadami USA zapłonęły znicze, a ludzie z całego świata zjednoczyli się solidarnie z ofiarami oraz rodzinami pokrzywdzonych.

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto & Wideo: YouTube – Associated Press

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze