17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Nowe ustalenia medyków. Dla tej grupy osób szczepionki nie mają sensu….

Zobacz koniecznie

Nad badaniem skuteczności, bezpieczeństwa i sensowności przyjmowania szczepionek w dalszym ciągu pochylają się naukowcy. Najnowsze ustalenia Komitetu ds. Szczepień w Wielkiej Brytanii (JCVI) mogą zaskoczyć. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Brazylia: napad jak z filmu lub gry! Bandyci wykorzystali najnowszą technologię. Nie żyją 3 osoby

 

Według ustaleń brytyjskich naukowców z JCVI, ciężki przebieg zakażeniem Covid-19 u zdrowych osób w wieku od 12 do 15 lat jest nikły. Brytyjski komitet uważa więc, że podawanie szczepionki tej grupie wiekowej jest niepotrzebne. Jak ustalili badacze, korzyści z przyjęcia preparatów są ciut wyższe niż negatywne następstwa, które mogą potencjalnie wystąpić po przyjęciu któregoś z dostępnych preparatów.

 

W oświadczeniu Komitetu możemy przeczytać: „W przypadku zdrowych dzieci w wieku od 12 do 15 lat ryzyko ciężkiej choroby COVID-19 jest niewielkie, a zatem potencjalne korzyści ze szczepienia COVID-19 są również niewielkie. Opinia JCVI jest taka, że ​​ogólnie rzecz biorąc, korzyści zdrowotne wynikające z szczepienia przeciwko COVID-19 zdrowym dzieciom w wieku od 12 do 15 lat jest nieznacznie większe niż potencjalne szkody. Biorąc pod uwagę ostrożne podejście, ten margines korzyści jest uważany za zbyt mały, aby wspierać obecnie powszechne szczepienie przeciwko COVID-19 dla tej grupy wiekowej. Będziemy nadal przeglądać dane dotyczące bezpieczeństwa w miarę ich pojawiania się”.

 

Jak podkreślają badacze oświadczenie dotyczy wyłącznie zdrowych dzieci. Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii ok. 200 tys. młodych nastolatków powinno skorzystać ze szczepionek. Są to osoby, które zmagają się z takimi schorzeniami jak: przewlekłe choroby nerek, wątroby czy innych narządów. Negatywne następstwa brane pod uwagę nie imają się w tym wypadku do pozytywnych korzyści z przyjęcia przez dzieci jednego z preparatów.

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze