16.8 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

PILNE! Wybory w Niemczech. Znamy wyniki exit poll

Zobacz koniecznie

Dziś odbyły się wybory w Niemczech. O godzinie 18:00 zamknięto lokale wyborcze. Znamy wyniki exit poll! Zobacz koniecznie, kto uzyskał najwięcej głosów.

Na temat wyborów w Niemczech mówiło się ostatnio bardzo dużo. Wypowiadali się o nich politycy z całego świata. Wszystko za sprawą tego, że ze swojego stanowiska miała zrezygnować kanclerz Angela Merkel, która kanclerzem była przez bardzo długi okres czasu. Publicyści z całego świata zastanawiali się kto może ją zastąpić.

Wybory w Niemczech. Znamy wyniki sondażu exit poll

Wybory w Niemczech odbyły się dzisiaj i trwały do godziny 18:00. Przez całe 10 godzin obywatele Niemiec wybierali nowy parlament. To ten właśnie parlament wybierze nowego kanclerza Niemiec.

Jak na razie oficjalnych wyników wyborów nie ma, ponieważ te zakończyły się dopiero o godzinie 18:00, natomiast w sieci pojawiły się wyniki sondażu exit poll.

Mimo to z sondażu exit poll na razie nie wynika, kto wygrał wybory, gdyż zarówno chadecy z CDU/CSU jak i politycy z SPD zdobyli 25% głosów. Takiego remisu chyba nikt się nie spodziewał!

Partia Zielonych w sondażu pojawiła się na trzecim miejscu i otrzymała 15%. Liberalna FDP oraz Alternatywa dla Niemiec uzyskały po 11% poparcia. Najmniej głosów otrzymała Lewica – Die Linke, bo według exit poll zaledwie 5%.

Co sądzicie na temat tych wyników? Jak sądzicie, jak mogą zmienić się wyniki?

ZOBACZ TAKŻE: Wczoraj turyści, dziś „uchodźcy” uciekający przed wojną? Straż Graniczna ujawnia szokujące zdjęcia [ZOBACZ]

ZOBACZ TAKŻE: Kontrowersyjna decyzja Twittera. Talibowie mniej szkodliwi od Donalda Trumpa?

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze