13.3 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Skandaliczne zachowanie na lotnisku Heathrow. Omdlenia i łamanie restrykcji… [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Sytuacja na londyńskim lotnisku Heathrow, zszokowała ogromną rzeszę osób. Za przyczyną zaniedbania pracowników straży granicznej powstała gigantyczna kolejka z tysiąca osób. Wiele z nich nie wytrzymało druzgoczących warunków. Nie obyło się bez omdleń…

 

Straż graniczna podlega ministerstwu spraw wewnętrznych, które nie zawahało się skrytykować, sytuacji jaka miała miejsce na lotnisku Heathrow. W piątkowy wieczór w tymże miejscu w kolejkach czekało tysiące osób, z powodu otwarcia wyłącznie dwóch stanowisk kontroli granicznej.

 

Według relacji jednego z pasażerów kolejka poruszała się do przodu w przybliżonym tempie półtora metra na 45 minut. Zmęczenie wyraźnie dawało się we znaki i w momencie omdlenia jednej z kobiet w ciąży kolejka ruszyła prężniej.

 

Pasażerowie nie kryją oburzenia także w związku z łamaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Jak zaznaczył sam rzecznik MSW: „Przez całą pandemię jasno mówiliśmy, że kolejki mogą być dłuższe, ponieważ zapewniamy, że wszyscy pasażerowie stosują się do procedur wprowadzonych w celu zapewnienia bezpieczeństwa Brytyjczykom. Jednak bardzo długi czas oczekiwania, który widzieliśmy na Heathrow ostatniej nocy, jest nie do zaakceptowania”

 

 

Władze lotniska szybko ustosunkowały się do niehumanitarnych warunków przepraszając za całą sytuację. Jako powód utrudnień podali niewielką liczbę pracowników straży granicznej. Sam rzecznik lotniska zakomunikował: „Jest nam bardzo przykro, że pasażerowie stali w niedopuszczalnie długich kolejkach do urzędników imigracyjnych z powodu zbyt małej liczby funkcjonariuszy straży granicznej na służbie. Mamy dodatkowych pracowników na Heathrow, którzy pomagają w zarządzaniu kolejkami i rozdawaniu pomocy pasażerom, w tym wody, ale potrzebujemy, aby każde stanowisko imigracyjne było obsadzone w godzinach szczytu”

 

Okazuje się, że to nie pierwsza tego typu sytuacja na londyńskim lotnisku.

 

Źródła

rmf24.pl

Foto & Wideo: Reuters

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze