-0.3 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Sukces ministra Pudy! Wniosek o wotum nieufności odrzucony [WIDEO]

Zobacz koniecznie

To był gorący wieczór w Sejmie. Posłowie obradowali do późnych godzin wieczornych, a posiedzenie zwieńczyło głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Grzegorza Pudy.

 

Bez niespodzianki. Sejm większością głosów 233 do 214 odrzucił wniosek PSL i Lewicy o wyrażenie wotum nieufności dla ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Oznacza to, że minister wychodzi z czwartkowych obrad wzmocniony i o swoje stanowisko może być spokojny.

 

Głosowanie poprzedziła żywiołowa debata na sali plenarnej i wystąpienie samego ministra. Grzegorz Puda mówił m. in. o fake newsie dotyczącym wypożyczonego sprzętu rolniczego do jednej z konferencji prasowych. Sprzyjające opozycji media donosiły, że maszyny w tle za ministrem i premierem były zwiezione z wypożyczalni. Jak wyjaśnił minister nie jest to prawdą, a sprzęt rolniczy wypożycza sam gospodarz, u którego odbyła się konferencja dla mediów.

 

W nieco mocniejszych słowach Grzegorz Puda zwrócił się do aktywnego podczas dyskusji Władysława Kosiniaka-Kamysza. „Ostatnio o interesy walczy na Twitterze, a rolników widuje tylko na YouTube. Panie prezesie, w domu może pan jest odważny jak tygrysek, ale w polityce okazał pan się zwykłym strachliwym prosiaczkiem” – podsumował lidera ludowców minister cytowany przez Polską Agencję Prasową.

 

Z kolei opozycja poruszała głównie tematy ASF, cen skupów produktów rolnych i całą strategię PiS na rozwój rolnictwa. „Bogu dzięki nie rządziliśmy z jedną partią – z PiS. I nie planujemy” – mówił Kosiniak-Kamysz. Nawiasem można dodać, że PSL takiej możliwości i tak zresztą nie ma. Dalej lider ludowców podkreślił, że „to jest wotum nieufności nie tylko wobec ministra, którego tak naprawdę nie ma, ale wobec całej strategii PiS wobec rolnictwa.” – Ponownie cytowany przez PAP Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Opozycji nie starczyło argumentów i poparcia posłów. W dodatku debata była okazją do przypomnienia wielu niechlubnych faktów o stanie polskiej wsi za rządów PO-PSL. Po zakończeniu obrad sejmu Minister Puda podziękował na swoim facebookowym profilu za wsparcie kolegom z klubu PiS.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze