26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

To już pewne! „Trzecia dawka” szczepionki na COVID-19 dla wszystkich chętnych z dwóch grup

Zobacz koniecznie

Rząd podjął decyzję w sprawie „trzeciej dawki” szczepionki przeciw COVID-19. Teraz walka z pandemią koronawirusa wkroczy w Polsce na nowe tory, a osoby najbardziej zagrożone ciężkim przebiegiem choroby otrzymają możliwość uzyskania jeszcze lepszej ochrony.

Po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia przeciwko chorobie wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2 osoby z dwóch grup będą mogły przyjąć „trzecią dawkę”. Dla większości z nich będzie to rzeczywiście trzeci zastrzyk, jednak dla pewnej grupy pacjentów zaszczepionych preparatem jednodawkowym dodatkowa iniekcja będzie tak naprawdę drugim szczepieniem.

Rada Ministrów przyjęła rekomendacje dotyczące dwóch grup obywateli. Pierwsza, liczniejsza, to wszystkie osoby po 50. roku życia. Druga to lekarze – ludzie najbardziej narażeni na kontakt z osobami zarażonymi. Decyzja rządu wynika z rekomendacji Rady Medycznej, a zainteresowani propozycją otrzymają preparaty oparte o technologię mRNA – Moderna lub Pfizer.

Rejestracja na „trzecią dawkę” rozpocznie się 24 września. Natomiast już teraz wzmocnić swoją odporność przeciwko COVID-19 mogą obywatele z liczącej około 200 tys. osób grupy pacjentów cierpiących na schorzenia osłabiające reakcję immunologiczną.

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Onet News/YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze