21.8 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Morawiecki przeorał Tuska i eurokratów! „Chore lewackie ideologie” [WIDEO]

Zobacz koniecznie

„Mówimy NIE dla jednego państwa europejskiego z jedną centralą w Brukseli”. Zadeklarował twardo Mateusz Morawiecki podczas trwającego w czwartkowy wieczór posiedzenia Sejmu. Dalej szef rządu wytknął Donaldowi Tuskowi jego największe kompromitacje zarówno w Polsce jak i Unii Europejskiej. 

 

„Boże broń przed takimi politykami” – ostrzegał Mateusz Morawiecki. W swoim wystąpieniu premier odniósł się do podnoszonego przez opozycję tematu tzw. „polexitu”, czyli rzekomego wychodzenia Polski z Unii Europejskiej. Zdaniem szefa rządu to manipulacja opozycji i żadne kroki w tym kierunku nigdy nie były przez jego gabinet podejmowane.

 

W internecie popularny staje się jednak fragment wystąpienia Morawieckiego, w którym w mocnych słowach odnosi się do „dokonań Donalda Tuska”. Premier wylicza byłemu szefowi Komisji Europejskiej najpierw zrujnowanie finansów publicznych Polski, następnie nieudane kadencje w Brukseli. Największe klęski Tuska to m. in. przywołane przez Morawieckiego brexit czy kryzys migracyjny.

 

Premier we wspomnianym fragmencie również w mocnych słowach krytykuje wizje federalizacji Europy wokół jednego państwa ze scentralizowaną władzą w Brukseli. Polska zdecydowanie potępia ten projekt, opowiadając się za wspólnotą niepodległych państw.

 

Poniżej wideo:

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze