6.4 C
Warszawa
piątek, 30 września, 2022

Finał II edycji Akademii Patriotyzmu za nami! Wydarzenie uświetnił wykład premiera Morawieckiego

Zobacz koniecznie

6 zjazdów, 16 wykładowców, ponad 60 uczestników, dziesiątki godzin wykładów i warsztatów – to krótki bilans II edycji Akademii Patriotyzmu. Jej zwieńczeniem był uroczysty finał, który odbył się w Warszawie w piątek 5 listopada. Swoim udziałem i okolicznościowym wykładem uświetnił go Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

W słowach skierowanych do słuchaczy Akademii premier Mateusz Morawiecki zachęcał do aktywności i zaangażowania w sprawy publiczne. Dużą część swojego wystąpienia szef rządu poświęcił sytuacji politycznej, gospodarczej i międzynarodowej naszego kraju. Podkreślał, w jak ważnym momencie historii się znajdujemy i jak ważne decyzje są przed nami. Zaznaczał też, że bardzo liczy na ludzi młodych – ich bezkompromisowość i pasję. Wyraził też nadzieję, że nowe pokolenie będzie w stanie zmieniać na lepsze zarówno nasz kraj, jak i Unię Europejską, która aktualnie znajduje się w przededniu kluczowych dla jej przyszłości decyzji.

Po zakończonym wykładzie premier Mateusz Morawiecki odpowiadał też na liczne pytania słuchaczy.

W finałowym zjeździe udział wziął również sekretarz stanu w KPRM minister Adam Andruszkiewicz.

W drugiej części spotkania krótkiego podsumowania projektu dokonał prezes fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego dr Krzysztof Tenerowicz. Uczestnicy Akademii odebrali natomiast pamiątkowe certyfikaty udziału w projekcie, którego partnerem strategicznym jest KGHM Polska Miedź S.A.

Warto przypomnieć, że udział w tegorocznej edycji był całkowicie bezpłatny. Brali w niej udział uczniowie szkół średnich, studenci i absolwenci studiów podzieleni na dwie grupy, które spotykały się w Warszawie i Krakowie.

Organizatorzy zapowiadają, że tuż po podsumowaniu tegorocznej edycji Akademii Patriotyzmu mają zamiar rozpocząć przygotowania do kolejnej.

Źródło i fotografie: materiały prasowe organizatora

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze