9.9 C
Warszawa
piątek, 22 marca, 2024

Z ostatniej chwili! Imigranci zaatakowali mur, by przekroczyć granicę. Polskie służby udaremniły akcję [VIDEO]

Zobacz koniecznie

Olbrzymia grupa imigrantów przebywających po białoruskiej stronie granicy w pobliżu miejscowości Kuźnica (woj. podlaskie) próbowała uszkodzić płot z drutu kolczastego i dostać się w ten sposób do Polski. Nasze służby udaremniły jednak te próby. Obecnie bliskowschodnich przybyszów wykorzystywanych przez reżim Alaksandra Łukaszenki do hybrydowego ataku na Polskę od wejścia na terytorium naszej Ojczyzny dzieli właśnie ów mur oraz polscy funkcjonariusze.

Skalę problemu nielegalnej migracji zorganizowanej przez białoruski reżim unaocznia film opublikowany na Twitterze polskiego MON. Widać na nim dziesiątki, a najpewniej setki obcokrajowców przebywających na granicy naszego kraju.

Najpewniej imigranci nie mają możliwości zawrócenia lub zmiany miejsca pobytu, a ich obecność akurat w tym miejscu i w tak zwartej grupie to efekt strategii administracji Łukaszenki. Na wcześniejszych nagraniach wykonanych przez białoruskie media opozycyjne widać było koordynowanie marszu imigrantów w stronę granicy przez mundurowych. Z kolei relacje obcokrajowców, którym udało się nielegalnie wedrzeć na teren UE i dotrzeć do celu jakim są kraje Europy Zachodniej, wskazują, że reżim pomaga dotrzeć na granicę, ale uniemożliwia odwrót.

Nie pomyliły się więc osoby wieszczące rychły atak imigrantów na graniczne umocnienia. Tak się istotnie stało, co obrazuje film opublikowany przez białoruski opozycyjny serwis Nexta. Widzimy na nim obcokrajowców próbujących naruszyć mur z drutu kolczastego dzielący ich od wejścia do Polski.

Granicy strzegą oczywiście także polscy mundurowi, którzy z megafonu informują przybyszów o konsekwencjach ataku na zasieki. W odpowiedzi na próbę sforsowania płotu polskie służby podjęły skuteczne działania i udaremniły agresję – wynika z doniesień resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Źródło: Twitter

Fot.: Ministerstwo Obrony Narodowej / Twitter

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze