15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Kwestia Łukasza Mejzy: prezes PiS zapowiada wyjaśnienie sprawy, premier analizuje informacje

Zobacz koniecznie

Doniesienia medialne na temat potencjalnej działalności biznesowej Łukasza Mejzy nie brzmią najlepiej. Na problem zareagował prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki – i to zanim cała sprawa zostanie w pełni wyjaśniona!

Pytany o sprawę wiceministra sportu Łukasza Mejzy prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział wyjaśnienie kwestii i wyciągnięcie wniosków. Ponadto – jak zapewnił – nie będzie oportunizmu w działaniach.

Z kolei kilka dni temu pytany o ewentualną dymisję Mejzy premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że analizuje wszystkie informacje w sprawie.

Niedawno portal wp.pl podawał, że Łukasz Mejza – zanim jeszcze został posłem – miał prowadzić firmę stosującą nowatorskie metody walki z nowotworami i innymi schorzeniami. Sposoby zwalczania chorób uznawane są jednak za niesprawdzone i niebezpieczne. Serwis uważa też, że pacjenci zostali oszukani.

Mejza w roku 2019 kandydował do Sejmu z list PSL-Koalicji Polskiej. Nie uzyskał jednak mandatu, a parlamentarzystą został po śmierci Jolanty Fedak. Nie jest członkiem klubu PiS ani partii Prawo i Sprawiedliwość. Współtworzy natomiast Partię Republikańską, której jest wiceprezesem. W wyniku nawiązania relacji między ową formacją a Zjednoczoną Prawicą Mejza został kilka tygodni temu wiceministrem sportu.

Źródło: wpolityce.pl

Fot.: Onet News/YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze