28.7 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Łukaszenka prze do wojny?! Białoruskie służby ostrzelały z broni pneumatycznej polskie oświetlenie

Zobacz koniecznie

Nieopodal Terespola w województwie lubelskim ostrzelano polskie maszty oświetleniowe służące poprawie widoczności pasa granicznego. Ataku dokonano ze strony białoruskiej. Polskie władze nie mają wątpliwości: to kolejna prowokacja reżimu.

„W okolicach Terespola ostrzelane zostały maszty oświetleniowe ustawione przez żołnierzy Wojska Polskiego na granicy z Białorusią. Reflektory zostały zniszczone w wyniku strzałów z broni pneumatycznej. Ostrzału dokonano z terenu Białorusi” – czytamy na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej.

Z kolei minister Mariusz Błaszczak skrytykował prowokację i poinformował o polskiej odpowiedzi na ów czyn. „Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne. Do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu w okolicy Terespola” – napisał szef MON.

O sprawie mówił też w Polskim Radiu 24 wiceminister Wojciech Skurkiewicz, który wyjaśnił, że maszty wraz z agregatami prądotwórczymi oświetlają pas graniczny. Instalacje znajdują się w kilku miejscach.

Źródło: Twitter / PR24 / tvp.info

Fot.: twitter.com/MON_GOV_PL

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze