16.6 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Był oszust z Tindera, a w Polsce mężczyźni padają ofiarami „amerykańskiej żołnierki”

Zobacz koniecznie

Małopolska policja ostrzegła przed sposobem na „amerykańską żołnierkę”. Naiwni mężczyźni tracą dużo pieniędzy, jedna z ofiar straciła 15 tysięcy złotych.

Według doniesień małopolskiej policji mężczyzna z Nowego Targu, który padł ofiarą oszustwa, początkowo otrzymał zaproszenie do znajomych od kobiety podającej się za żołnierza armii amerykańskiej.

Mężczyzna kobiety oczywiście nie znał, ale zaproszenie przyjął i tak zaczęła się rozmowa. Kobieta opowiadała o swoim pobycie w Syrii, gdzie miała pełnić misję, dzięki której zdołała odłożyć sporą sumę pieniędzy. Podczas jednej z rozmów kobieta zaproponowała, że przekaże swoje pieniądze mężczyźnie by móc wypłacić je w momencie kiedy przyjedzie do Polski.

Kilka dni później mężczyzna otrzymał wiadomość od „firmy kurierskiej”, że wystąpił problem z przesyłką i należy wpłacić 15 tysięcy złotych by mogła być ona skutecznie doręczona.

Niczego nie podejrzewając i chcąc pomóc znajomej, zaciągnął pożyczkę w banku i wpłacił 15 tysięcy złotych na wskazany w wiadomości rachunek bankowy należący rzekomo do pośredniczki z Ukrainy.

Mężczyzna wpłacił wskazaną sumę pieniędzy, nadal otrzymywał kolejne prośby o wpłaty, również od swojej znajomej. Wtedy zaczął podejrzewać, że padł ofiarą oszustów i zgłosił sprawę na policję.

Oszustwa „na amerykańskiego żołnierza”, „na lekarza na misji”, „na inżyniera platformy wiertniczej” są jedną z popularnych form działalności przestępców w sieci. Ostrzegaliśmy już o tym wielokrotnie. Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym, a w szczególności, kiedy nowy znajomy prosi nas o przekazanie pieniędzy lub innych kosztowności – przypomina w swoim komunikacie małopolska policja.

Jak informuje policja to już kolejna udana „misja” oszustki,, dlatego mężczyźni szukający znajomości w sieci powinni naprawdę uważać.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze