19.2 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

Zrobił sobie z nią selfie. Następnie zepchnął ciężarną żonę w przepaść

Zobacz koniecznie

W 2018 roku doszło do dramatycznej sceny.40-letni Hakan Aysal zabrał swoją ciężarną żonę na wakacje do Turcji. Tam w trakcie wspinaczki na klif kobieta spadła ze skały i poniosła śmierć. Okazało się, że nie był to wypadek a dobrze zaplanowane zabójstwo. 

Dramat rozegrał się w czerwcu 2018 roku. 40-letni Hakan wybrał się na wakacje wraz z 32-letnią żoną Semrą. Para za cel obrała Dolinę Motyli położonej w południowo-zachodniej Turcji. Podczas jednej wycieczek ciężarna kobieta spadła z klifu. Niestety zmarła na miejscu.

Krótko po dramacie zakładano, że był to nieszczęśliwy wypadek, sprawą błyskawicznie zainteresowały się media, które opublikowały pary małżeństwa wykonane na kilka minut przed śmiercią Semry. Wtedy zdjęcie zobaczył mężczyzna, który w tamtym czasie także przebywał w dolinie i był świadkiem zajścia.

Podróżnik od razu zgłosił się na policję i złożył zeznania. Ponadto udostępnił śledczym nagranie wypadku. Mężczyzna zaczął nagrywać bo para „bardzo dziwnie się zachowywała”.

-Zatrzymałem się tam, aby zobaczyć zatokę Kabak z moją rodziną. Moja córka nagrywała wszystko moim telefonem. Małżeństwo Aysal schodziło w tym momencie ze zbocza. Żartowaliśmy nawet: albo ten mężczyzna zrzuci kobietę, albo kobieta zrzuci mężczyznę – powiedział świadek.

Jeszcze inny świadek wskazał, że Hakam był niezwykle spokojny po śmierci żony. Wydawał się być nawet zrelaksowany, nie wyrażał części wzięcia udziału w poszukiwaniach ciała.

Policja wszczęła postępowanie. Okazało się, że krótko przed śmiercią żony mężczyzna zaciągnął na jej nazwisko 7 pożyczek. Ponadto wykupił jej polisę ubezpieczeniową o wartości 400 tys. lir tureckich (ok. 120 tys. złotych).  Całą kwotę chciał jak najszybciej wypłacić po portowców z wakacji.

Zebrane dowody pozwoliły oskarżyć Hakana o zabójstwo żony. 40-letni mężczyzna nie przyznał się do winy i utrzymywał, że żona spadła z klifu w wyniku potknięcia. Ponadto wykupienie polisy na chwilę przed wypadkiem miało być dziełem przypadku.

We wtorek 15 lutego po roku batalii sądowej, Hakana udało się skazać na 30 lat pozbawienia wolności.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze