14.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Polski minister obrony potwierdza doniesienia: wojska Putina weszły do samozwańczych republik

Zobacz koniecznie

W poniedziałek wieczór Władimir Putin ogłosił, że podpisał dekret uznający „niepodległość” samozwańczych republik ludowych ze stolicami w ukraińskich miastach Doniecku i Ługańsku. Kilka godzin później media zaczęły informować, że rosyjskie czołgi ponownie (po wydarzeniach z roku 2008 i 2014) wkroczyły na terytorium innego kraju – tym razem Donbasu. Teraz doniesienia potwierdził Mariusz Błaszczak.

We wtorek w nocy rosyjska agencja Interfax podawała, że w separatystycznych republikach obecne są dwie kolumny sprzętu opancerzonego. Państwowa instytucja medialna potwierdziła tym samym wcześniejsze doniesienia Radia Swaboda.

Do informacji o oficjalnym wejściu Rosjan do tzw. republik ludowych na wschodzie Ukrainy odniósł się w Polskim Radiu minister obrony. Szef resortu potwierdził obawy, a działania Kremla nazwał naruszeniem prawa międzynarodowego.

Wobec działań Moskwy minister Błaszczak wyraził oczekiwanie nałożenia na Rosję realnych, poważnych sankcji. W jego ocenie tylko takie działanie może zatrzymać neoimperialną politykę Putina.

Źródło: tvp.info / rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze